ו' תמוז התשפ"ד
12.07.2024
לאחר ביטול הטיסה

ההתחממות בדרום: הרמטכ"ל קיים הערכת מצב באוגדת עזה

לאחר שהטיסה הבוקר לארה"ב בוטלה, כינס הרמטכ"ל את בכירי מערכת הביטחון להערכת מצב מבצעית במפקדת אוגדת עזה "אנחנו נערכים באופן מלא לאפשרות של הסלמה או הרחבת המערכה ועוסקים בהכנות הנדרשות לכך"

ההתחממות בדרום: הרמטכ"ל קיים הערכת מצב באוגדת עזה
הרמטכ"ל אביב כוכבי צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי קיים היום (ראשון) הערכת מצב מבצעית במפקדת אוגדת עזה. הרמטכ״ל הנחה על המשך מוכנות למגוון תרחישים בזירה הדרומית, לצד קידום ההיערכות להסלמה. בנוסף, נפגש הרמטכ״ל עם ראשי הרשויות באיזור לשיחה על ההתפתחויות האחרונות.

בהערכת המצב השתתפו סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר. מפקד פיקוד דרום, אלוף אליעזר טולדנו. מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין. ראש אגף מבצעים, אלוף אהרון חליוה. ראש אמ"ן, אלוף תמיר הימן ונציגיו. מפקד פיקוד מרכז, אלוף תמיר ידעי. ראש החטיבה האסטרטגית, אלוף טל קלמן. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, נציג שב"כ ומפקדים נוספים.

הרמטכ"ל אמר לראשי הרשויות הסובלים מהמתיחות שהתפרצה שוב: ״אני רוצה להביע בפניכם את הערכתי הרבה על המנהיגות והחוסן שמפגינים ראשי המועצות והתושבים".

עוד הוסיף: "אנחנו מתמודדים בימים האחרונים עם אירועי אלימות בזירה הפלסטינית במספר גזרות ופועלים להחזרת היציבות והשקט לישובי הדרום. במקביל, אנחנו נערכים באופן מלא לאפשרות של הסלמה או הרחבת המערכה ועוסקים בהכנות הנדרשות לכך".

מוקדם יותר היום דווח כי כוכבי, החליט לבטל באופן סופי את נסיעתו לארצות הברית, זאת בשל ההסלמה בדרום ובירושלים. כוכבי היה אמור לצאת הבוקר לוושינגטון לביקור עבודה רשמי בארצות הברית כאורחו של יושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מארק מילי, ולדון עמו בנושא תכנית הגרעין של איראן.

בצה"ל הודיעו כי ביקורו של הרמטכ"ל בארצות הברית בוטל "לאור הערכת המצב הביטחונית ולטובת המשך היערכות להתפתחויות האפשריות". מדובר צה"ל נמסר כי: "ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן וראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן יטוסו הערב לארצות הברית ויקיימו מספר פגישות עם בכירים בצבא האמריקאי".

אביב כוכבי עזה מתיחות בדרום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד