1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ביקורת על שקד: "הפכה למגן של המפלגות החרדיות"

כחלק מהמו"מ בין גוש המרכז-שמאל לבנט גורם ב'ישראל ביתנו' תוקף את בכירת 'ימינה' וטוען כי הפכה את עצמה למגן של המפלגות החרדיות: "היא מנסה להציג את עצמה כמי שדואגת לאינטרסים של החרדים" | ויחד עם זאת תהה: "אולי היא מתכננת להתמודד לראשות הממשלה"

יאיר כלפה, י"ט אייר תשפ"א 01/05/2021 22:02

המגעים בגוש השינוי קמפיין הבחירות של 'ישראל ביתנו' קמפיין הבחירות של 'ישראל ביתנו' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעוד המנדט של נתניהו מתקרב לסיומו, המגעים בגוש השינוי להרכבת ממשלה מתקיימים, אך אתמול (שישי) דווח כי עדיין ישנם מתיחויות וקשיים בתוך הגוש.

גורם ב'ישראל ביתנו' האשים את בכירת 'ימינה' איילת שקד כמי שמטרפדת את הקמת הממשלה: "שקד הפכה למגן של המפלגות החרדיות. היא מנסה להציג את עצמה כמי שדואגת לאינטרסים של החרדים בתוך גוש השינוי".

"עושה רושם כי יש לשקד אמביציות מרחיקות לכת", אמר הגורם ל'מעריב' והמשיך, "אולי היא מתכננת להתמודד לראשות הממשלה, וכבר עכשיו מנסה לקרב אליה את החרדים שיתמכו בה בהמשך הדרך".

עוד הוסיף: "הדרישה של שקד לשמור לחרדים את אופציית הכניסה לממשלת שינוי בעוד חודש, חודשיים או שלושה, להשאיר תפקידים פנויים עבורם ולא להעביר חקיקה שעלולה ‘להרגיז’ את יהדות התורה – כל זה לא סביר בעינינו".

"מי שמקווה להקים ממשלה ואז להביא אליה את החרדים, לא משנה אם זה יקרה בעוד חודש או בעוד שנה – שישכח מאיתנו. הצטרפות החרדים תשתק את הממשלה. הם סוס טרויאני, שיהרוס את ממשלת השינוי מבפנים", סיכם.

בנוסף דווח כי עודד פורר, העומד בראש צוות המשא ומתן הקואליציוני מטעם ישראל ביתנו, העביר מסמך לשאר אנשי גוש השינוי, ובו נמצאים הדרישות של מפלגתו.

הדרישות הן העברת החוק להגבלת כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות בלבד, הצעת חוק שלפיה חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום לא יכול להקים ממשלה ועל הצעת החוק האחרונה ישנם חילוקי דעות בין 'ישראל ביתנו' ל'תקווה חדשה' ו'ימינה'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כמה כמה שנאה חולנית  (ל”ת)


 2. שונא ישראל הלואי שהיית נשאר במולדובה עם הפני חזיר שלך  

  צבי

 3. עד שלא יעיפו את הרשע הזה מהמערכת הפוליטית לא יהיה ממשלה  

  יואל

 4. אצה לא שוה את הנעל של שקד  (ל”ת)

  חיים

;