1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

למשך שנה: נתניהו מעניק את ראשות הממשלה לנפתלי בנט

לאחר פלונטר פוליטי בן שנתיים הצליח נפתלי בנט יו"ר ימינה למצב עצמו כלשון מאזניים | יממה לפני תום המנדט שהוענק לנתניהו מהנשיא מצהיר ראש הממשלה כי הוא מוותר לבנט. "בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם אני אזוז הצידה לשנה הראשונה. אז זזתי. עכשיו תורך"

אהרן מילר, כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 14:08

"זזתי. עכשיו תורך" נתניהו ובנט, בנט ונתניהו נתניהו ובנט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יממה לפני פקיעת המנדט שקיבל מהנשיא ריבלין, מצהיר היום (שני) ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כי הוא מוכן 'לזוז' ממקומו בתמורה לחזרת כוחות הימין למחנה הימין, ולהקמת ממשלת ימין שתמנע אסון.

ראש הממשלה נתניהו פרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מוותר לנפתלי בנט על תפקיד ראש הממשלה, וכעת תורו של בנט להקים ממשלת ימין. דבריו המלאים להלן:

אסור שדווקא בימים אלה נכנע לשנאת חינם. אסור שחרמות אישיות ויריבויות אישיות בתוך הימין, ימנעו הקמת ממשלת ימין.

אסור שנחזור על אסון אוסלו ונקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני. ממשלה כזו תהיה חלשה, מסוכסכת, מפולגת ומשותקת.

היא לא תנסה אפילו לבלום את איראן מלחזור להסכם הגרעין. הרי רבים מחבריה תומכים בהסכם המסוכן הזה. ממשלה כזו - עם לפיד, ניצן הורוביץ, יאיר גולן, מירב מיכאלי, איבתיסאם מראענה ואיימן עודה - לא תמנע עקירת מתיישבים. להיפך!

הרי לפיד עצמו תומך בעקירת 80,000 מתיישבים! ממשלה כזו לא תתייצב נגד הכוונה להעמיד את חיילי צה״ל לדין כפושעי מלחמה. הרי מרצ בפירוש מצדדת במהלך הזוי ואבסורדי זה! זו ממשלה שיהיו בה הלכי רוח שמתנגדים לאופי היהודי של המדינה, שתחזיר אותנו לאחור מכלכלה חופשית לכלכלה ריכוזית, ומ״שלום תמורת שלום״ ל״שלום תמורת ויתורים ועקירות״.

רוב העם מתנגד לממשלה כזו, גם כשמניחים עליה עלה תאנה ימני. 65 מנדטים הצביעו עבור ממשלת ימין. רוב עצום מביניהם הצביע עבורי כראש ממשלה - במישרין על פתק מחל, או בעקיפין למפלגות שהתחייבו מראש לשבת בקואליציה בהנהגתי.

וגם כששואלים היום את כלל הציבור, רוב מובהק, בפער ניכר מול כל מועמד אחר,
רוצה שאמשיך להנהיג את המדינה. ממשלת ימין בהנהגתי זאת ההכרעה הדמוקרטית.

אבל כדי שממשלה כזאת תקום, נפתלי בנט חייב להתייצב איתנו בגוש הימין, ולא לחבור לגוש השמאל.

במצב הפוליטי שנוצר בנט העלה במו״מ איתנו את הדרישה לכהן ברוטציה כראש ממשלה למשך שנה אחת. במקביל הוא מנהל משא ומתן עם לפיד על בקשה דומה, ואפילו גדולה יותר. זאת לא בדיוק בקשה שגרתית מצד מי שעומד בראש מפלגה עם 7 מנדטים. אבל השיקול שמנחה אותי זה מה שמונח עכשיו על כף המאזניים - טובת המדינה: ממשלת ימין ולא ממשלת שמאל.

ולכן כדי למנוע ממשלת שמאל, אמרתי לנפתלי בנט שאהיה מוכן להיענות לבקשתו להסדר רוטציה שבו הוא יכהן ראשון כראש ממשלה במשך שנה אחת. חברי ״ימינה״ ישולבו בממשלה ובכנסת בתפקידים חשובים. ואם חלילה לא נקים ממשלה, אם כי לדעתי לא נגיע לזה, נרוץ ברשימה משולבת לכנסת כשכל מפלגה שומרת על זהותה וכוחה היחסי.

אני אומר שלא נגיע לזה כי ברגע שיווצר גוש מוצק של 59 ח״כים מהימין - לא יהיו בחירות.
נוריד מעל הפרק את האופציה המסוכנת של ממשלת שמאל, וניצור את התנאים להצטרפות של סיעות וחברי כנסת נוספים לממשלת ימין. גם אם תשמעו מהם הצהרות לוחמניות שלא יצטרפו, אני יודע שאחרי שנפתלי בנט יתייצב בימין - אחרים יעשו זאת גם כן.

כי הם יודעים שזה הדבר הנכון למדינה והם רק מחכים שבנט יעשה את הצעד הנכון. ולכן אני קורא לנפתלי בנט לחתום עוד היום על הסכם להקמת ממשלת ימין, ולהתחייב שלא יצטרף לשום ממשלה אחרת.

בפוסט שהוא כתב לפני 10 ימים, בנט כתב שאפשר להקים ממשלת ימין אם אני אזוז הצידה לשנה הראשונה. אז זזתי. עכשיו תורך.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בלי יו"ר כנסת מימינה ביבי יפרק את החבילה תוך שבועות ולא שנה.  (ל”ת)


 2. הוא צריך להציע סמוטריץ ראשון ברוצטיה ועבאס שני  (ל”ת)

  נחמן

 3. מה זה יעזור?  

  יום טוב

  • זה עוזר לסנדל את בנט כסרבן וללכת לבחירות חמישיות 

   ליטאי

 4. אם בנט בראש גוש השינוי אז זה לא נקרא ממשלה שמאלנית גם נתניהו נהג כך: הוא וויתר על הציונות הדתית או הבית היהודי בשמה הקודם והכניס לממשלה את לבני וברק הרצוג בהמשך אז הוא פשוט למד מנתניהו.  (ל”ת)

  אותו דבר

;