1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

אביגדור ליברמן: "הנהגת ש"ס ויהדות התורה צריכה להתפטר"

אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה מבהיר על הפוליטיקה "אם כל ראשי המפלגות מתיישבים היום בתשע בערב עד תשע בבוקר אפשר לצאת עם ממשלת שינוי" ועל מירון "אין ספק שהנהגת ש"ס ויהדות התורה חייבים להסיק מסקנות ולהתפטר"

אהרן מילר, כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 15:19

אסון מירון תשפ"א אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו התייחס לאסון הר מירון ואמר: "אין מנוס וחייבים למנות וועדת חקירה ממלכתית כי אחרת לא נקבל תשובות אמיתיות.

עוד קרא ח"כ ליברמן לראשי המפלגות החרדיות להתפטר: "אין ספק שהנהגת ש"ס ויהדות התורה חייבים להסיק מסקנות ולהתפטר. אני קורא לאריה דרעי לליצמן וגפני להסיק מסקנות אישיות, לקחת אחריות ולהתפטר ולא למצוא איזה שהוא ש.ג ולא לגלגל את כל האחריות על מפקד המחוז".

"‏אני רוצה להביע את תנחומי למשפחות ההרוגים באסון הר מירון, להחלמה מהירה לנפגעים, וכמובן החלמה מהירה לפצועים בפיגוע בצומת תפוח בשומרון. למרות שכולנו עדיין בהלם אנחנו חייבים לשאול את עצמנו איך זה יכול לקרות? אחרי כל מה שעברנו, פסטיבל ערד, אירועי משחקי מכביה, אותו אירוע של אסון ורסאי וגם לצערי אותה החיילת שנהרגה בחזרה בהר הרצל. יש להקים ועדת חקירה ממלכתית, כל ניסיון למנות ועדה אחרת זה ניסיון להתחמק להמלט מאחריות, ואנחנו לא מתכוונים לתת את זה" הוסיף ליברמן.

ליברמן המשיך בשיטת 'הפרד ומשול': "אני גם חייב פה לשבח את הציבור החרדי ואני מדגיש הציבור החרדי ולא את הפוליטיקאים החרדים. אני שמעתי רבים מנציגי הציבור החרדי שהופיעו בתקשורת, כתבו ודרשו אותו דבר- דרשו למנות ועדת חקירה ממלכתית כי הם דורשים תשובות והם זכאים לקבל תשובות כמו כולנו. הרי בסופו של דבר כל מה שקרה שם קרה בניגוד לכל הוועדות הקודמות, בניגוד לאותן מסקנות ו‏אגב מכון התקנים אחרי כל האירועים גיבש נהלים ותקנים לאירועים המוניים".

"אחת השאלות למה אותה הצעת מחליטים אותו מתווה שהיה מוסכם, שמשרד הבריאות דרש לאשר בישיבת ממשלה למה בסוף זה לא עלה? לו היו מקבלים את המתווה של משרד הבריאות, מסיבות אחרות משרד הבריאות דורש להקטין משמעותית את הנוכחות בגלל כמובן קורונה. אבל לו הייתה מתקבלת אותה החלטה, אותה הצעת מחליטים, היה נמנע כל האסון הזה. השאלה למה נתניהו ברגע האחרון לא העלה? האם היו פוליטיקאים שלחצו? שדרשו לא לעלות? לתת דברים להתגלגל מעצמם?", המשיך ליברמן

"אני מנצל את הבמה לקרוא לכל עמיתי גוש השינוי, בוא נתכנס הערב ועד מחר בשעה תשע בערב נקים ממשלה. הפערים הם לא גדולים. אם יש רצון טוב, נחישות ואמונה בצדקת הדרך אפשר עד מחר בערב לצאת עם ממשלה אחרת ממשלה שבאמת תביא שינוי אמיתי, ממשלה שתתפקד ותדע לקבל החלטות לטובת עם ישראל", אמר לסיכום בהתייחסות לפוליטיקה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. המשטרה רצחה 45 חרדים והתקשורת יחד עם כל שונאי ישראל מתגייסים להאשים את כל העולם ואשתו חוץ מאת הרוצחים משטרת ישראל.  (ל”ת)


 2. ה"חיבוק" של איווט  

  חרדי

 3. לאור דרישת איווט האיום לשלוח במריצה את החרדים משטרת ישראל נענתה לבקשה בהר מירון  (ל”ת)


 4. רק לא ליברמן  

  רק לא ליברמן

 5. מהו  

  מיהו

  • לזולת 

   עמרם

 6. ליברמן המסית והמדיח המחבל הפוליטי היה צריך להפסל מלרוץ לכנסת  

  יואל

 7. איסמעיל הניה  

  רוני

 8. בעניין הפוליטיקאים החרדים הוא צודק  (ל”ת)


  • מהנדס קבע למען בטיחות המקום רק 3000 אנשים במקוםהדלקה של תולדות אהרון בהדחקה 


 9. תגובה  

  רק ג'

 10. הצאר ליברמן, חיכיתי לרגע שתרקוד על הדם.  (ל”ת)


 11. הרשע הזה עם הפני חזיר לא מפסיק להסית  

  צבי

 12. צריך לבדוק לעומק את הטענה שהשטרה חסמה את המסדרון  


 13. הסתמכות על המחסומים?  

  NACHMAN WILHELM

 14. השועל מנסה לייעץ לדגים,,, חחחחחחחח  (ל”ת)


 15. שנים שיש הדלקות עוד יותר גדולות וב״ה הכל עבר בשלום  

  צבי

 16. ליברמן  

  משה

;