1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

העולם מתייחד עם זכר 45 הרוגי אסון הר מירון

עשרות שגרירים ודיפלומטים זרים הגיעו היום למשרד החוץ לחתום בספר הזיכרון להרוגי האסון בהר מירון | שר החוץ, גבי אשכנזי, הגיע לפגוש את השגרירים והדיפלומטים הזרים והודה להם על החיבוק החם והבעת הסולידריות הרחבה

יענקי פרבר, כ"א אייר תשפ"א 03/05/2021 18:25

חתמו בספר הזיכרון זירת האסון זירת האסון צילום: דוד כהן, פלאש 90

משעות הבוקר (שני) הגיעו למשרד החוץ עשרות שגרירים ודיפלומטים זרים הגיעו לחתום בספר התנחומים לאסון בהר מירון. שר החוץ, גבי אשכנזי, הגיע לפגוש את השגרירים והדיפלומטים הזרים והודה להם על החיבוק החם והבעת הסולידריות הרחבה.

במהלך סוף השבוע זרמו למשרד החוץ עשרות של אגרות ניחומים מרחבי העולם וממדינות ערביות, ביניהן גם ממדינות עימן אין לישראל יחסים דיפלומטיים. במהלך יום שישי, שוחח שר החוץ עם עמיתיו, מזכיר המדינה האמריקאי, אנתוני בלינקן, שר החוץ של איחוד האמירויות, עבדאללה בן זאיד, שר החוץ של מרוקו, נאסר בוריטה ושרת החוץ של ספרד, ארנצ'ה גונזלס לאיה. כמו כן קיבל שר החוץ אשכנזי עשרות הודעות טקסט לנייד האישי שלו משרים רבים ברחבי העולם.

בנוסף הגיעו עשרות מסרים לספר התנחומים הווירטואלי שנפתח במשרד. עוד הגיעו, במהלך סוף השבוע, עשרות הודעות תמיכה והבעת צר לנציגויות ישראל בעולם ממנהיגים ואזרחים.

בין המסרים ניתן לציין את דברי האפיפיור פרנסיסקוס ששלח ניחומים לעם בישראל ולמשפחות הקורבנות והקדיש תפילה לקורבנות האסון. שר החוץ גבי אשכנזי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "במהלך סוף השבוע קיבלתי עשרות הודעות ושיחות טלפון משרי חוץ מהעולם והמזרח התיכון, אשר ביקשו להביע הזדהות עם מדינת ישראל, באחד מרגעיה הקשים והטראגיים. רגשי הסולידריות והבעת הצער עם משפחות ההרוגים ואיחולי החלמה לפצועים, מרחבי העולם, לרבות ממדינות עימן אין לנו יחסים דיפלומטיים, מרגשים ומחממים את הלב. בשם כל תושבי מדינת ישראל, אני רוצה להביע את הערכתי העמוקה לכל המדינות אשר הביעו הזדהות ותנחומים".

"משרד החוץ משתתף בצער המשפחות, מאחל החלמה מהירה לפצועים ומבקש לחזק ידי כוחות המשטרה, ההצלה והבריאות, שפעלו מתחילת האירוע לילות כימים להצלת חיי רבבות האנשים שהגיעו להילולה בהר מירון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צריך להוסיף הודעות גינוי לשוטרת שחסמה מעבר  


;