1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

עד חצות: חלון הזמן של ביבי להקים ממשלה

ימי החסד והמנדט שניתנו לרה"מ נתניהו במטרה לנסות ולהרכיב ממשלת ימין, הולכים ומסתיימים | מחר צפוי הנשיא לקבל לחזרה לידיןו את האפשרות להעניק את המנדט לכל מועמד אחר | נתניהו, מצידו נראה כי מיצה את כל האלטרנטיבות והאפשרויות לגבש את סיעות הימין יחד

ארי קלמן, כ"ב אייר תשפ"א 04/05/2021 07:22

הגורל של נתניהו רה"מ נתניהו רה"מ נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פחות מ-12 שעות נותרו לראש הממשלה בניסיון, אולי האחרון בקריירה הפוליטית שלו, להרכיב ממשלת הימין.

הלילה בחצות תפוג תקופת המנדט שבידיו ותעבור לכנסת או למועמד אחר שינסה להרכיב ממשלה.

ראש הממשלה נתניהו נתקל בקושי, בעיקר מול בצלאל סמוטריץ' שעדיין מתעקש שלא להצטרף לממשלה שתישען על תמיכת הרשימה הערבית רע"מ, זאת אחרי שגם קריאה של הרב צבי טאו להקים ממשלה כזו שעדיפה על ממשלת שמאל - נענתה בשלילה, ולא מסייעת למאמצי נתניהו.

אתמול שלף ראש הממשלה את השפן מהכובע והציע לנפתלי בנט את השנה וחצי הראשונות במשרד ראש הממשלה, כשלאחר מכן, עפ"י ההסכם, הוא יכהן כראש הממשלה לשנתיים וחצי נוספות, אלא שעדיין יחסרו להקמת ממשלה 3 אצבעות שצריך לגייס מהצד השני של המפה.

ראש הממשלה מצידו טוען כי אם בנט יבוא אז יבואו בעקבותיו עוד נציגים שיצטרפו לממשלה, אלא שבנט מחזיק בצד התחייבות דומה לעמוד במשך שנה וחצי בראושת ממשלת שינוי בכיבוס מילים של 'ממשלת אחדות לאומית', לצד יאיר לפיד ומפלגות השמאל.

כאמור, הלילה בחצות יפוג המנדט, במשך היום ימשיך ראש הממשלה במאמצים אחרונים להקים ממשלה, לאחר מכן המנדט יחזור לבית הנשיא.

טרם ברור כיצד ינהג הנשיא, האם יעביר לבנט או ללפיד או לכנסת ל-14 היום ואז כל ח"כ כולל נתניהו יכול לגייס 61 חתימות ולהקים ממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נתניהו  


  2. בנט  


  3. בנט חצוף.  (ל”ת)


;