1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

גנץ לבנט: אל תיפול בפח שמבקשים לטמון לך

בחצות יפקע המנדט שקיבל נתניהו מנשיא המדינה רובי ריבלין, ובמערכת הפוליטית כוססים ציפורניים, לראות האם נתניהו יצליח לעולל תעלול פוליטי מפואר או שאנו צועדים לקראת ממשלת בנט - לפיד | גנץ במסר מיוחד של הדקה האחרונה

אהרן מילר, כ"ב אייר תשפ"א 04/05/2021 21:13

שעות לפקיעת המנדט בני גנץ בני גנץ צילום: אלעד מלכא

שר הביטחון בני גנץ פרסם הערב (שלישי) שעות ספורות לפני פקיעת המנדט של נתניהו מסר מיוחד לאיש השעה יושב ראש 'ימינה' נפתלי בנט.

בפתח דבריו אמר גנץ: "אזרחי ישראל, בעוד מספר שעות יפקע המנדט שהעניק כבוד הנשיא לבנימין נתניהו להרכבת ממשלה. אלו שעות אחרונות וקריטיות. כדרכו בקודש, נתניהו ממשיך להתל בציבור ישירות ובאמצעות שליחיו, בכנסת ובמקומות נוספים מתוך מטרה למשוך עוד זמן על ידי עוד תרגיל ועוד תכסיס".

גנץ פנה אל שותפו ראש הממשלה ואמר: "נתניהו, אני פונה אליך - אם מדינת ישראל באמת חשובה לך, חדל מתחבולות, חדל מספינים. גררת את ישראל ל-4 מערכות בחירות, נכשלת שוב בהרכבת ממשלה, כעת מוטלת עליך החובה לנהוג בממלכתיות, להתבונן במציאות נכוחה ולהודות: כשלתי. לא תוכל להמשיך ולשקר את כולם - לא את שותפיך הפוליטיים ובעיקר לא את אלו שאתה אמור לעבוד עבורם, אזרחי ישראל. בשבילם הפסק לשבור ולהרוס את הדמוקרטיה הישראלית, תפסיק לפלג ולפרק את החברה מבפנים - לא בשביל זה אתה ראש ממשלה".

בנוסף פנה גנץ אל יו"ר ימינה: "אני פונה אליך נפתלי בנט - אני יודע שאתה אדם ערכי. אני יודע שמדינת ישראל חשובה לך. אני יודע שהבטחת המשך קיומו של העם היהודי בוערת בעצמותיך. בדיוק מהטעמים האלו, חובה עליך להודיע היום כי אתה מצטרף לממשלת השינוי ותומך בהענקת המנדט לח"כ יאיר לפיד. תקשיב לי, אל תיפול בפח שמבקשים לטמון לך. אתה אדם ערכי - אל תיתן לנתניהו לרמוס אותך".

"שוחחתי היום עם ראשי המפלגות המרכיבות את גוש השינוי וקראתי לכולם להמליץ בפני הנשיא על חבר הכנסת לפיד לקבלת המנדט להרכבת הממשלה. פניתי גם לאלו שנמנעו מלהמליץ עליו בסבב הראשון".

לסיום אמר: "אזרחי ישראל חטפו מכה אחר מכה, מגיפה, אבטלה, פוליטיקה מכוערת, אובדן אמון בשלטון ופילוג בעם. הקו האדום מאחורינו. אנחנו יכולים לסכם הכל בשעות ספורות, מוטלת עלינו החובה להקים ממשלה מהר ככל הניתן למען מדינת ישראל על כלל אזרחיה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בני גנץ הוא אדם שפל ואידיוט, הוא כבר שכח שלפיד ביקש ממנו שיפרוש  

    יואל

  2. אידיוט היית ואידיוט נשארת, נדבר בעוד חצי שנה  (ל”ת)

    חיים

;