1. עמוד הבית
  2. הייטק חרדי
  3. לימודי הייטק

מטורף: כך נשות אברכים מרוויחות 12,500 שקל ב-5 שעות עבודה

"אתרא" הינה מעצמת הייטק לנשים חרדיות, התרות אחר המיזוג המושלם בין קריירה ענפה במקום שמותאם לצביון החרדי, לבין ניהול בית בצורה ראויה ותקינה • בשיחה בלעדית של 'בחדרי' עם מנהל המיזם, חיים אריה וינברגר, הוא מספר לנו איך הכל התחיל, מהו החזון שמאחורי כל המיזם האדיר ומהן השאיפות של החברה לעתיד הרחוק • ראיון מרתק

יוסף אור כתבה מקודמת, כ"ד אייר תשפ"א 06/05/2021 17:03

משרות אם חלומיות הייטק הייטק צילום: unsplash

שוק העבודה החרדי נמצא כיום בשיא פריחתו. יותר ויותר חרדים הבינו את הצורך לפרנס ולכלכל את הבית בצורה מכובדת, על מנת לגדל את המשפחה כמו שצריך ואף לחתן את הילדים בכבוד.

התחום הנחשק והנצרך ביותר מבחינת כוח האדם החרדי, הוא כמובן ענף ההייטק לנשים. מגמות הלימוד להייטק, מלאות עד אפס מקום בנשים חרדיות ומסגרות חדשות נפתחות בכל עת.

הבעיה איתה מתמודדות נשים חרדיות רבות, היא האפשרות לשלב בין אורח חיים קרייריסטי ומצליח במשרה המתאימה לאורח החיים והציביון החרדיים, יחד עם ניהול משרת אם וגידול הילדים.

בעניין הזה, הבשורה החדשה שמפיצה קריית ההייטק החרדי "אתרא", משנה את המגמה המוכרת לנו והיא מהווה מקפצה חסרת תקדים לנשים חרדיות רבות.

"ישנם שני חסמים מרכזיים למציאת משרה מכובדת בהייטק כיום לנשים חרדיות", משתף אותנו חיים אריה וינברגר, מי שאחראי על ניהולו של כל המיזם המבורך הזה. "הראשון הוא חוסר הניסיון. כידוע, העולם התיאורטי הוא חשוב, אבל אין בו כמעט הלימה לעולם המעשי. בפרט בתחום ההייטק, שחווה כל הזמן תמורות ושינויים ונחוצה בו למידה של ידע רלוונטי. הבעיה השנייה היא חוסר הגמישות בשעות והקושי בניהול סדר יום משפחתי נורמטיבי, בפרט לאשה החרדית ולאורח החיים שהיא מנהלת".

איך אתרא פיצחה את הנושא הזה?

"חברת אתרא היא מרכז הכשרה וההעסקה לנשים חרדיות בתחומי ההייטק. מי שנרשמת, מקבלת את את כל הידע, השפות והטכנולוגיות העדכניות והרלוונטיות ביותר בעולמות ההייטק. אך חשוב מזאת, היא מקבלת התחייבות להמשיך לעבוד בחברת ההייטק המסונפת לאתרא, 'לידר', שהיא למעשה חברת הייטק מהחדשניות והמתקדמות שיש כיום בשוק". חיים אריה מסייג מעט את דבריו. "אנחנו כמובן שואפים תמיד למצוינות, אך גם כזאת שנמצאת פחות מתאימה, יוצאת מכאן עם כלים חשובים ועם ניסיון וידע רלוונטי. כמו כן אנו מתחייבים למינימום עבודה של 3 חודשים, בה העובדות מרוויחות סכום מכובד, שמכסה את הוצאות הלימודים".

חיים אריה מדגיש נקודה נוספת. "חשוב לציין, כי המטרה היא להמשכיות ארוכת טווח, וכיום יש לנו מעל 150 נשים חרדיות המועסקות על ידינו והיד עוד נטויה".

אוקיי, ומה הפתרון שאתם מציעים בנוגע לגמישות בשעות?

"כאן הגענו בעצם לגולת הכותרת. המשרה היא בסך הכל 5 שעות עבודה כשבתמורה לכך העובדת מרוויחה 12,500 ש"ח, שזהו סכום מכובד בהחלט. כך יכולה אמא לילדים, גם להוציא אותם מגנים ולבשל להם ארוחת צהריים וגם שיהיה לה מאיפה לממן את אותה ארוחה…" אומר בהלצה.

מי שעומד מאוחרי הפרויקט העצום הזה, הינו אוהב ציון. אוהב הוא יזם הייטק ואיש דיגיטל מהנחשבים ביותר וברשותו מספר חברות וסטארסטפים במגוון תחומים בעולמות ההייטק והדיגיטל.
אוהב חזר בתשובה לפני מספר שנים ונחשף למחסור במענה הולם למשרות אם במגזר החרדי.


"אוהב רואה בפרויקט הזה מעין מימוש חזון. זיהינו שיש מצוקה של ממש במשרות מותאמות לנשות המגזר. ישנן כמה חברות שפשוט מנצלות את העובדה שיש ביקוש עצום למשרות מותאמות לציבור החרדי וכך נותנות להן משכורות נמוכות במיוחד, בתמורה למשרה תובענית וקשה. אצלנו ישנה התאמה מלאה לצרכים החרדיים. האינטרנט מסונן ברמה הגבוהה ביותר על ידי נטפרי ומועסקות כאן אך ורק נשים חרדיות, כך שבנינו להן כאן מעין חממה ויחד עם זאת הן מרוויחות ביושר משכורת מכובדת בסוף כל חודש".

באילו פיתוחים עוסקת חברת ההייטק שלכם?

"לידר היא מפעל סטראטפים שמחולל שינוי בכל הנוגע לעולם הדיגיטל והשיווק בדיגיטל והיא עתידה להיות הדבר הכי חם בענף ההייטק".

"אתם ההורים, שדואגים לבנות שלכם ושואפים שהם יקימו בית של תורה, ללא אתגרים וקשיים כלכליים, אני קורא לכם לרשום את הבנות למסלול ההכשרה וההעסקה של אתרא ולהצטרף אלינו למעגל ההצלחה שיצרנו כאן". מפטיר לסיום.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל המידע על המסלול המיוחד>>

או חייגו לטלפון:

072-395-2210

;