1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נתניהו תוקף: "עכשיו בנט מוחק את הפוסטים שלו"

בפתח ישיבת סיעת הליכוד תקף ראש הממשלה נתניהו את נפתלי בנט וטען כי הוא כבר חודש מגבש עם לפיד ממשלה וכלל לא נתן סיכוי לממשלת ימין | נתניהו שיבח את ח"כ שיקלי שמרד וקרא לאחרים במפלגה לעשות כך

ארי קלמן, כ"ד אייר תשפ"א 06/05/2021 17:21

"עומדים מול שפל גדול" בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: Liron Moldovan/POOL

על רקע האווירה הקשה במחנה הימין לאחר העברת המנדט ליאיר לפיד, דיבר לפני זמן קצר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד, התייחס לתפיסת מבצעי הפיגוע בתחילת השבוע והאשים שוב את בנט בחבירה לשמאל ובהכשלת ממשלת ימין.

ראש הממשלה פתח והתייחס לתפיסת המחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת תפוח בתחילת השבוע: "בשנים האחרונות לא היה מחבל אחד שכוחות הביטחון שלנו לא תפסו אותו. ידה של ישראל משגת את המרצחים הללו. זאת המדיניות התקיפה שלנו מול הטרור בעזה והטרור ביהודה ושומרון. מול הניסיון של איראן להתבסס בסוריה ובכל מקום וכך גם מול ניסיונות ההתגרענות של איראן וההתחמשות בפצצות אטום נגדנו. כך גם בכלכלה, בפתיחת הכלכלה, בהגנה על ההתיישבות ובהכפלת ההתיישבות, בבנייה בירושלים, בשלום תמורת שלום ולא שלום תמורת עקירת יישובים".

נתניהו עבר והתייחס לאפשרות של ממשלת בנט-לפיד: "שמעתי את נפתלי בנט אומר אתמול שהממשלה שהוא מתכוון להקים תהיה 'ממשלת אחדות שלא תטפל בנושאים שנויים במחלוקת'. אז במה היא תטפל? כל הנושאים האלה שנויים במחלוקת. היא לא תילחם בהסכם הגרעין עם איראן? היא לא תגן על ההתיישבות? היא לא תפתח את המשק לעוד רפורמות?"

נתניהו המשיך ותקף את יו"ר 'ימינה': "נפתלי בנט מנסה להסתיר את האמת. זאת תהיה ממשלת שמאל, ממשלה חלשה ורופסת, שתרכין את הראש מול הלחצים הבינלאומיים ותסיג לאחור את ההתקדמות האדירה שעשינו עבור המדינה שלנו בעשור האחרון.

בנט מבין את זה יפה מאוד ולכן לפני הבחירות הוא התחייב, כולל בשידור חי בטלוויזיה שבו חתם על חוזה. הוא אמר ב-21.3: ״לא אאפשר ללפיד להיות ראש ממשלה, גם לא ברוטציה״. ב-7.3 אמר ״לא אשב עם לפיד גם אם יהיה שני ברוטציה״. בנט אמר שמי שמגנה את חיילי צה״ל, כמו ניצן הורוביץ, הוא מחוץ למחנה".

"עכשיו בנט מוחק את הפוסטים שלו. הוא עושה ניסיון אבסורדי למחוק את האמת ולהסתיר את העובדה שהוא הוליך שולל את אזרחי ישראל והבוחרים שלו".

העלמת הבטחות: בנט מחק לייבים מהפייסבוק

נתניהו עבר לשבח את הח"כ המורד ב'ימינה' וקרא גם לשקד ואחרים לנהוג כך: "קראתי את המכתב של ח"כ עמיחי שיקלי. מכתב מכונן של אדם אמיץ, אדם עם יושרה וערכים, ובניגוד לבנט, שיקלי מסרב להפר את ההבטחות שהוא נתן לבוחרים ומסרב להקים ממשלת שמאל בראשות לפיד. המעשה של שיקלי אמיץ ומתחייב וכפי ששיקלי עשה זאת, כך גם איילת שקד ועוד חברים בימינה יכולים וצריכים לעשות את המעשה הנכון ולא לחבור לממשלת שמאל מסוכנת".

ראש הממשלה הזכיר לחברי 'ימינה' את הבטחותיהם קודם הבחירות: "בפברואר האחרון אמרה איילת שקד לווינט ש'לפיד לא יהיה ראש ממשלה בישראל, זאת תעמולה של נתניהו, אגדה אורבנית'. היא אמרה ב-22.2 שהיא לא תשב עם איבתיסאם מראענה בממשלה, ולא תשב עם מרצ. חבר הכנסת מתן כהנא אמר לפני הבחירות שלא ישבו בממשלה עם מרצ כי 'יש גבול לכל תעלול'".

"אבל מסתבר שיש תעלול ואין לו בכלל גבול", אמר נתניהו, "אם ימינה הייתה אומרת את הדברים האלה לפני הבחירות, שהם מתכוונים להקים ממשלה עם לפיד ומרצ והעבודה, בתמיכה של המשותפת, ממשלת שמאל עם רוב מוחלט של מפלגות שמאל, לא בנט ולא שקד ולא אף אחד מחברי ימינה היו יושבים היום בכנסת".

נתניהו המשיך במתקפה על בנט ושקד ואמר כי "כבר ב-2013 בנט ושקד מנעו מאיתנו להקים ממשלת ימין. אתם זוכרים את ״ברית האחים״ עם לפיד. ב-2019 במועד א׳ הם פילגו את הבית היהודי ולא עברו אחוז חסימה. עכשיו בפעם השלישית הם עושים זאת שוב בהונאה שלא הייתה כדוגמתה".

נתניהו האשים את בנט כמי שמלכתחילה החליט ללכת עם השמאל ולא נתן צ'אנס אמיתי לממשלת ימין: "בנט יושב כבר חודש עם לפיד כל יום והופך כל אבן כדי להקים ממשלת שמאל ולהדיח את הימין מהשלטון. אם חברי הכנסת של ימינה באמת רוצים להקים ממשלת ימין הם צריכים להודיע שיצביעו נגד ממשלה עם לפיד והשמאל, בדיוק כפי שהבטיחו בבחירות. אם איילת שקד תעשה זאת היא תקנה את עולמה, ואם תעשה אחרת היא תאבד את עולמה ברגע אחד.

אם יעשו זאת, אני ואתם יודעים שנקים ממשלת ימין בלי בחירות נוספות תוך זמן קצר, כי יצטרפו עוד חברי כנסת נוספים מימין.

אנחנו עומדים מול שפל גדול - ניסיון להקים ממשלת שמאל בקולות הימין. אנחנו עומדים מלוכדים מול הניסיון הזה. אני מודה לכל חברות וחברי הליכוד ולכל ראשי סיעות הגוש, על העמידה המשותפת, האיתנה, ועל הנחישות במאבק הצודק והנכון שאנו מנהלים יחד על עתיד המדינה".

ראש הממשלה נתניהו בחלק הסגור של סיעת הליכוד: "אני רוצה להרגיע אתכם, אני לא הולך לשום מקום - אני נשאר פה, נלחם יחד איתכם עד שננצח.

אני אומר לכם שזה לא מידרדר לבחירות כי אף אחד לא רוצה בחירות. בנט מנע הקמת ממשלת ימין. רצינו ממנו דבר אחד: שיצטרף לגוש של 59. ה-59 היה מביא את ה-61".

עוד דווח, כי נתניהו טען בישיבת סיעת הליכוד שב"וודאות" היו בין 2-4 ח"כים מתקווה חדשה שהיו מצטרפים לממשלה עם ימינה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בחדרי יותר ביבי מיאיר  

  לוי יצחק חב"ד

 2. וביבי אפילו את זה לא עושה ! משאיר את ההבטחות בלי לקיים ובלי למחוק  (ל”ת)


 3. המועמדים לרבנות הראשית מטעם ליברמן והקוהליציה  

  ליאור

  • את מי זה מעניין שיעשו מה שהם רוצים לפחות לא נשמע יותר שיש כפיה דתית (ל”ת)

   צבי

 4. הפוליטיקאים כולם שקרנים. זה המקצוע.  

  חי

 5. ביבי פרוש עוד היום וקנה את עולמך לימין ולעם האמוני  (ל”ת)


 6. בזה הוא צודק בנט היה כבר גמור עם לפיד ורק שיחק עם ביבי  

  מבי

;