1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בן גביר הסכים להתפנות מהשכונה • זו התמורה

לאחר ימים ארוכים של מהומות בשכונת שמעון הצדיק - שייח' ג'ראח עימותים שהגיעו לשיא בליל אמש. התחייבו אנשי לשכת ראש הממשלה לחבר הכנסת איתמר בן גביר כי המשטרה תציב נוכחות קבועה עד סוף הרמאדן

אהרן מילר, כ"ה אייר תשפ"א 07/05/2021 11:28

חשש ממהומות מהומות סביב לשכתו של בן גביר מהומות סביב לשכתו של בן גביר צילום: ישי ירושלמי

לאורך כל הלילה התנהלו שיחות בין לשכת ראש הממשלה לחבר הכנסת בן גביר, זאת על רקע הקמת הלשכה הפרלמנטרית של בן גביר בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. במהלך השיחות, אנשי הלשכה העבירו מסר מראש הממשלה כי הוא מבקש מבן גביר לפנות את הלשכה, וזאת לאור הערכות מצב כי הקמת הלשכה עשויה לגרור מהומות.

בן גביר הציב כתנאי לעזיבתו את המקום נוכחות משטרתית קבועה במתחם המותקף ובשכונת ראש הממשלה עד סוף הרמאדן. לדברי בן גביר, השוטרים שנשארו בלילה נשארו רק בגלל נוכחותו, ולא ייתכן שבכל לילה המשטרה תפקיר את תושבי המקום וגם כאשר הוא יעזוב השוטרים יעזבו, ותושבי המקום יהיו חשופים להמשך התקיפות, לזריקות אבנים ולפגיעה ברכוש.

בן גביר תיאר לנציגי ראש הממשלה את המצב בשכונה, את תקיפות מחבלים ערבים כלפי נשים וילדים במשך כל השבוע האחרון, ואת אזלת ידה של המשטרה. במהלך הלילה סירבו אנשי לשכת ראש הממשלה לתנאי הנוכחות קבועה, והסכימו לחזק את הנוכחות המשטרתית בלבד. בתגובה, הודיע בן גביר כי הוא יישאר במתחם לשבת.

הבוקר (שישי) סוכם עם לשכת ראש הממשלה והשר לביטחון פנים, כי בכל שכונת שמעון הצדיק ובמתחם יהיו נוכחות קבועה משטרתית עד סוף הרמאדן, כאשר אחרי הרמאדן תיעשה הערכת מצב מחודשת.

בן גביר אמר לאחר השגת הסיכום: "אחרי שבוע שלם של תקיפות כלפי יהודים ואוזלת יד של המשטרה אילצנו את המשטרה להגיע לאבטח אותי. אני מברך על הסיכום ושמח שסוף סוף המשטרה תאבטח את תושבי שכונת שמעון הצדיק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סוף סוף  


 2. מלך איתמר אלוף!!!!! סוף סוף מישהו עושה משהו!! מלך!  (ל”ת)


 3. בן גביר, גבר אמיתי. ממשלת ישראל, פחדנים מול הישמעאלים  (ל”ת)


 4. איזה בדיחה  

  יוני

 5. איזה בדיחה  

  יוני

;