1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ליברמן מציב: אלו הן הדרישות שלי במו"מ

ברקע הפגישות התכופות הבוקר בין ראשי גוש השינוי, יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן מציב דרישות במשא ומתן, שכולן בסוגיות דת ומדינה - וביניהם סמכות לגיור לרבני ערים וחוק הגיוס במתווה משרד הביטחון | מסתמן כי שר הדתות בממשלה יהיה מ'ימינה'

יאיר כלפה, כ"ה אייר תשפ"א 07/05/2021 12:00

יטרפד את ממשלת בנט-לפיד? יאיר לפיד ואביגדור ליברמן יאיר לפיד ואביגדור ליברמן צילום: Miriam Alster/Flash90

על רקע הלחץ הכבד שמופעל על נפתלי בנט, שלא להקים את ממשלת השינוי, היום (שישי) יו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן מפרסם את תנאיו במשא ומתן.

כל דרישותיו הן בסוגיות דת ומדינה, ורובן נגד דעתם של המפלגות החרדיות וגדולי התורה. הדרישות הן, חוק הגיוס ללא שינויים כפי שעבר בקריאה הראשונה בכנסת (בחודש הראשון לכהונת הממשלה), חוק ברית הזוגיות וביטול המונופול על הכשרות.

עוד דורש שר האוצר המיועד איווט ליברמן, ביטול חוק המרכולים והעברת הסמכות בנושא פתיחה וסגירת עסקים בשבת לשלטון המקומי והפיכת המועצות הדתיות למחלקות לשירותי דת ברשויות המקומיות לטובת צמצום בירוקרטיה, חסכון ומינהל תקין.

בנוסף ליברמן דורש מתן אפשרות לכל רב עיר להקים בית דין לגיור בחקיקה וקידום לימודי ליבה במגזר החרדי באמצעות חיזוק מערך בתי הספר הממלכתיים-חרדים וחיזוק מוסדות נוספים שבהם נלמדים לימודי ליבה.

בתוך כך, הבוקר דווח ב'ישראל היום' הרכב הממשלה המסתמנת בגוש השינוי ועל פיו ראש הממשלה יהיה נפתלי בנט, ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יהיה יאיר לפיד ובני גנץ יהיה שר הביטחון.

אביגדור ליברמן, כך על פי הדיווח, יקבל את תיק האוצר, גדעון סער יהיה שר המשפטים או שר הביטחון, מתן כהנא מ'ימינה' ימונה לשר הדתות ואיילת שקד תקבל את תיק המשפטים או תיק הפנים.

שרת החינוך תהיה יפעת שאשא-ביטון מ'תקווה חדשה', יו"ר 'מרצ' ניצן הורביץ ימונה לשר הבריאות או השר לביטחון פנים, שרת התקשורת המסתמנת היא קארין אלהרר מ'יש עתיד', עמר בר-לב מ'העבודה' יהיה שר האנרגיה ויו"ר העבודה מרב מיכאלי צפויה להתמנות לשרת הבריאות או לשרה לבט"פ.

יצוין כי הבוקר נפגשו יאיר לפיד, נפתלי בנט וגדעון סער לפגישה משולשת כדי להתקדם עוד צעד במו"מ הקואליציוני, מתוך תקווה להשביע ממשלה חדשה כבר בשבוע הקרוב. בשעה זו נפגש ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, עם ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר מפלגת 'העבודה' בביתה שבתל אביב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוק הגיוס הם לא יכולים לעשות כלום בגלל הערבים  (ל”ת)

  יוסף

 2. אם אכן תקום ממשלה, וימלאו דרישותיו, אין ברירה אלא לעזוב הגלות בארץ,,,  

  שריר

 3. ואת כל זה בנה סמוטריץ בעשר אצבעותיו, שאני הצבעתי לו בשביל שביבי יהיה ראש ממשלה!  (ל”ת)


 4. הממשלה הזאת תיסגר  

  קורא

 5. בקיצור אשר יגורנו היגענו .הגיע הזמן להגיד לנתניהו שאם הוא לא מעביר את ההנהגה למישהו אחר .לא נשכח שהוא זרק אותנו לכלבים בברית האחים הידועה לשימצה הראשונה,אנחנו לא חייבים להיות קשורים אליו לנצח ולתת שלטון לדחילונים והרפורמים.צריך להגיד דברים לאשורם לגדולי התורה  (ל”ת)

  שלמה

 6. לפני שבר גאון  

  אבי

 7. אולי באמת הגיע הזמן ללימודי ליבה  (ל”ת)


 8. הם חולמים,לא תהיה ממשלה !  (ל”ת)


 9. בנט  

  יהודה

 10. בנט ראש ממשלה ששנוא כעת על כל הצדדים גם מהימין וגם מהשמאל  

  השם ישמור

 11. בנט בוגד  


 12. לפיד צריך להרים ראש  

  אלי צור

 13. השמר לך מלפגוע בתורה.  

  תורתנו הקדושה

 14. מיעוט במדינה גנב את השלטון בשקרים וגניבת קולות  (ל”ת)

  צבי

 15. גוי ממולדובה רוצה להרוס מה שבנו פה בשבעים שנה, שלא יחיו באשליות, העם יתקומם  

  חיים

 16. רואים את הצחוק הסדיסטי על פני הרשעים המנובלים  (ל”ת)

  צבי

 17. ביבי מאשים את החרדים כאשר האשמה עליו בלבד  


;