1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

דן מרגלית: לא להזמין למילואים את הח"כ מ'ימינה'

לאחר שחבר הכנסת עמיחי שיקלי מ'ימינה' הודיע כי יצביע נגד ממשלה בה יהיו מרצ והערבים, העיתונאי הוותיק דן מרגלית טוען כי לא צריך להזמין אותו למילואים: "ניבטת בוטות גסה בה הוא מתייחס לבני האור" | בנוסף כתב: "בשבועות הקרובים יעמוד למבחן"

יאיר כלפה, כ"ה אייר תשפ"א 07/05/2021 12:48

"ניבטת בוטות גסה" דן מרגלית דן מרגלית צילום: פלאש 90

על רקע ניסיונות הרכבת הממשלה בגוש השינוי, אתמול (חמישי) העיתונאי הוותיק דן מרגלית טוען כי לא צריך להזמין את חבר הכנסת עמיחי שיקלי מ'ימינה' למילואים בצבא.

טענתו של מרגלית באה בעקבות הודעתו של שיקלי כי יצביע נגד ממשלה ש'מרצ' תהיה בתוכה, או שתישען על 'הרשימה המשותפת', זאת בעקבות הבטחותיו שלו ושל מפלגתו.

הפוסט המלא של מרגלית:

עמיחי שיקלי מסיעת ימינה הוא איש בעל עקרונות. הלוואי ואדם כמותו היה מצוי במחנה שממול. אל מול סגולותיו והביוגרפיה הנאותה שלו ניבטת בוטות גסה בה הוא מתייחס לבני האור הנאבקים לטוהר המידות ברוח נביאי ישראל

מי שמתנסח כמותו באיבה על "הדגלים השחורים" שייך למחנה החושך.

שיקלי הסביר במכתב נוסף כי לא יצביע לממשלה בה משתתפים מרצ והמשותפת. זאת אומרת, הפטריוט הגדול לא יתמוך בה אפילו אם נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה, ולמרות שהאלוף במילואים יאיר גולן או רב סרן מוסי רז יהיו חברים בקואליציה.

ראוי למבחן. אילו מרצ תבעה לקבוע בקווי היסוד של הממשלה תמיכה בחלוקת הארץ, אפשר היה להצדיקו שלא יצביע לממשלה. אך לא יהיה כדבר הזה. הממשלה המוצעת לא תתחייב ל"שתי מדינות לשני עמים" אבל גם לא לסיפוח חלקים מיהודה ושומרון. (מי שהתחייב בשם ישראל לא לספח הוא בנימין נתניהו בפני הנשיא האמריקני דונאלד טראמפ.)

ח"כ עמיחי שיקלי במליאה

שיקלי מחרים, איפוא, ציבור שלם – לא אדם יחיד המעורר את זעמו וחמתו – בלי שנקבע כבר מה יהיה התיחום בהסכם של בנט עם מרצ. זה מעורר מפח נפש. זה גם מרחיק לכת.

אילו הייתי מפקד חטיבת גולני בה משרת במילואים רב סרן שיקלי הייתי חומק – בלי להסביר – מלקרוא לו לשירות. מפני שבגולני משרתים גם לוחמים מנגבה ומדן ומדפנה ומלהב, וכולם חיילים נאמנים שנולדו וגדלו ומתגוררים במעוזי מרצ.

הוא מטיח בפניהם שלא זו בלבד שיש לו מחלוקת עימם (לגיטימית לגמרי) אלא שהוא בעצם פוסל אותם באמצעות נבחריהם. עם איבה כזאת ספק אם הוא כשיר לפקד עליהם.

בשבועות הקרובים יעמוד למבחן, אם יחזיר לבנט את המנדט שקיבל בזכותו לכהן כח"כ, או יקבל את האתנן של השתלבות עם תעודת ביטוח בליכוד.

לעצם העניין ניתן להציע לשיקלי שיתחייב לתמוך בממשלה כל עוד בנט ראש הממשלה. לפחות כל עוד בנט הוא ראש הממשלה. אם הדבר יוצע לשיקלי ייחשף המסתורין האופף את התנהלותו.

וגם שאילתה: אביר קארה חשף איך ביבי ניסה להביאו ללשכתו בדרכים הראויות ל"גנבים בלילה" והציע לו ג'ובים תמורת עריקה מימינה. ביבי מכחיש. כל אחד יאמין למי שרוצה. אני מציע שקארה יציע לביבי ששניהם ייבדקו בפוליגרף.

אך אני שואל את שיקלי אם גם הוא נפגש בחשאי עם ביבי מאז הבחירות? ואם כן – מדוע דבר הפגישה טרם פורסם? רק שואל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה יצא התולעת הזה מהקבר???  (ל”ת)


 2. שיזמין במקומו את עודה  (ל”ת)


 3. גם תינוק מבין שזה גיבוב של שטויות  


 4. רטוריקה  


 5. נו נו עוד שמאלני שבטוח שהוא הבעלים על החכמה  (ל”ת)


 6. שו?  


 7. מי מכר את מדינת ישראל דרך המיצובישי???  

  יוני

 8. רק את החכים החרדים והערבים לא מזמנים למילואים.  (ל”ת)

  מרגלית התבלבלת.

 9. הוא לא רלוונטי  

  אבי

 10. הוא גם לא רוצה ללכת למילואים בעד מדינה ערבית  (ל”ת)

  צבי

 11. רעיון לפטור  

  פטור מילואים

;