1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

החל הטיוח: עשרה ימים אחרי; ועדת חקירה על האסון טרם הוקמה

חייהם של 45 איש נגדעו באיבם באסון הנורא שהתרחש בהר מירון בעיצומן של חגיגות לג' בעומר | עשרה ימים חלפו מאותם רגעים קשים אך בניגוד להצהרות - אין אחד שנתן על כך את הדין | ועדת חקירה לא הוקמה והנציגים החרדים ממלאים את פיהם מים | דמם של ההרוגים הותר?

ארי קלמן, כ"ז אייר תשפ"א 09/05/2021 13:10

מה עושים שרי החרדים? אסון מירון אסון מירון צילום: פלאש 90

עשרה ימים חלפו מאז האסון הנורא במירון בו נגדעו חייהם של 45 איש, הקריאה להקמת ועדת חקירה שתבדוק את המחדל הנוראי הגיעה מהר מאוד, אך מאז לא ננקפה אצבע והוועדה שאמורה הייתה להביא לחקר האמת טרם הוקמה.

מיד אחרי האסון שיגר שר הביטחון והמשפטים בני גנץ מכתב ליועמ"ש לממשלה אביחי מנדלבליט במטרה לגבש ועדת חקירה, האישור ניתן ויו"ר כחול לבן העלה את ההצעה בפני הממשלה שתתכנס היום אלא שההצעה לא על סדר היום כיוון שהממשלה תתכנס היום בעיריית ירושלים.

ערב השבת עדכן גנץ כי הניח במזכירות הממשלה כשר המשפטים את הצעת המחליטים לוועדת חקירה ממלכתית לאסון במירון. "הוועדה חשובה לא כדי לערוף ראשים, אלא למען שמירה על החיים. היא אינה מכוונת נגד גופי ההצלה והמשטרה שאנשיהם פעלו בשטח בגבורה- אלא תבחן את הדרך בה ניקח אחריות על אחד האסונות האזרחיים הגדולים ביותר שהיו כאן, וכדי למנוע את האסון הבא", כתב.

ביום חמישי במסיבת העיתונאים של ראשי המפלגות החרדיות הם פתחו בהצהרה משותפת כי יש להקים ועדת חקירה לבדוק את הנושא לעומק, והצהירו כי ישתפו פעולה עם כל בדיקה, יו"ר יהדות התורה חה"כ גפני הגדיל וקרא לממשלה לקחת חסות על הר מירון ולהשקיע תקציבים.

בפועל, 'בחדרי חרדים' פנה היום אל ראשי הסיעות החרדיות והשרים, אריה דרעי, משה גפני, יעקב ליצמן ויעקב אביטן להבין כיצד הם פועלים להשמיע את קול הציבור שלהם שנפגע באסון ולהבטיח קיום חקירה.

מלשכת השר אריה דרעי נמסר כי "הרצון של השר כמי שנמצא בממשלה, בשליחות הציבור הגדול שמגיע למירון ולצערנו הגדול גם נפגע כל כך קשה באסון שם, הוא להבטיח שתתקיים בדיקה וחקירה מקיפה ויסודית כדי להבטיח שחס וחלילה לא יקרו עוד אסונות כאלו".

מלשכותיהם של גפני, ליצמן והשר אביטן לא נמסרה אף תגובה, לכשתתפרסם נפרסמה במלואה. אך חזקה כי אם היו פועלים להקים וועדה או מאיימים בנושא על ראש הממשלה אנשיהם היו דואגים שהציבור ישמע על כך.

העיתונאי יאיר שרקי צייץ הבוקר "אם הנספים במירון לא היו חרדים כבר היתה מתנהלת חקירה כלשהי. ממלכתית, משטרתית, מבקר המדינה, מח"ש. הזעם הציבורי לא היה מאפשר אחרת. עשרה ימים מאז 45 אנשים נהרגו, איש לא נחקר באזהרה או אפילו מסר עדות פתוחה. ים של זמן לטייח ולמרוח".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מגלגלים חוב על ידי חייב  

  שיעמן

  • דמם של ההרוגים הבאים הותר חס ושלום! 


 2. לא תהיה חקירה ... תהיה טיוח  (ל”ת)

  חוי

 3. כנראה יש לליצמן ואייכלר מה להסתיר  (ל”ת)


 4. הפגנה עכשיו  

  דוד שפס

 5. מתגובה המתחכמת של דרעי מוכיחה מי האיש. הוא זרק את האחריות על השם.  (ל”ת)


 6. פשוט חוצפה  

  דור2000

 7. האם למדנו מהחילונים שדבר הראשון באירוע מצער כזה זה למצוא אשמים ולתלות אותם בכיכר העיר? צריך לחקור כדי שלא יקרה עוד הפעם מקרה מצער כזה אבל במקרה של מירון אם רוצים אפשר להעמיד מאות אנשים לדין הרי אין סוף לדבר.  (ל”ת)

  יוסי

 8. טוב מאד שאתם מציפים את הנושא!!  

  איש יהודי

 9. זה ידוע חייב הפגנה של חצי מליון,אך הפוליטיקאים החרדיים מונעים  (ל”ת)

  יוסף

 10. חלק מהחכים החרדים אשמים בגרם מות ברשלנות ואתה רוצה שיפתחו פיהם?  


 11. לנקות את כל הפחים והברזלים  (ל”ת)

  יוסי

 12. דרעי שווינגר ומשתפיהם מונעים הקמת וועדת חקירה .  

  מתי תבינו

 13. ואיפה האחריות על העולים עצמם שידעו שיש צפיפות?  

  אהרן

 14. אינכם אלא חבורת צוציקים מנוזלת שנדמה לכם שצריך לאיים על כל דבר קטן.  (ל”ת)


 15. עדיין לא החל הטיוח  

  מוהרא"ש הקדוש

 16. ואחכ תצביעו לחכים של ג ושס . אל תצביעו  

  תמר

 17. ספירת העומר  

  מיכאל

 18. צריך להקים אוהלי מחאה ליד בתיהם של דרעי ואוחנה. כמו שעשו בבלפור.  

  מנחם

;