1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

לפחות 55 נהרגו בפיגוע תופת מחוץ לבית הספר לבנות

פיגוע תופת נוראי אירע בקאבול אפגניסטן שם נפגעו תלמידים בגילאי 11 עד 15, רבים מהם נהרגו, הפיגוע מגיע בצל עזיבת כוחות ארה"ב ובריטניה את אפגניסטן, הטליבאן מכחיש כי ידו במעל ומאשים את דאעש

יענקי פרבר, כ"ז אייר תשפ"א 09/05/2021 14:15

רבים מהם ילדים נשיא אפגניסטן: "עסקת ארה"ב וטאליבן תגיע תוך ימים" צבא ארה"ב באפגניסטן צילום: pixabay

לפחות 55 אנשים נהרגו, רבים מהם ילדים בגילאי 11-15, לאחר שפצצה התפוצצה ליד בית ספר לבנות באפגניסטן. הטאליבן גינה את ההתקפה שהתרחשה ביום שבת במחוז שיעי ברובו במערב קאבול, והכחיש כל אחריות, וטען שהפיגוע היה יכול להיות מבוצע רק על ידי 'המדינה האסלאמית'.

בזמן שאמבולנסים פינו את הפצועים, קרובי משפחה ותושבים הפגינו מול הרשויות סמוך לזירת הפיצוץ בבית הספר סייד אל-שאהדה, בשכונת דשט-ברחי. קהל זועם תקף את האמבולנסים ואף היכה עובדי בריאות כשניסו לפנות את הפצועים.

דובר משרד הפנים, טריק אריאן אמר כי מספר ההרוגים צפוי לעלות עוד יותר. הפצצה, שנועדה ככל הנראה לגרום לטבח אזרחי מרבי, מוסיפה חשש מאלימות שתעלה במדינה ההרוסה ככל שארה"ב ונאט"ו מסיימות כמעט 20 שנות מעורבות צבאית ועוזבות את המדינה.

תושבים באזור אמרו כי הפיצוץ "היה מחריש אוזניים", אחד מהם, נזר רחימי, אמר שהוא שמע שלושה פיצוצים נפרדים, אם כי לא היה אישור רשמי לפיצוצים רבים, רחימי גם אמר כי הוא מאמין שעוצמת הפיצוץ העצום פירושו שמספר ההרוגים יעלה כמעט בוודאות. כך דווח ה"דיילי מייל" הבריטי.

הפיצוץ התרחש כשהבנות יצאו מבית הספר בסביבות השעה 16:30 שעון מקומי. אף על פי שאיש לא קיבל אחריות על הפיגוע, השלוחה של המדינה האסלאמית באפגניסטן שביצעה בעבר פיגועים רבים, ככל הנראה עומדת מאחורי הפיגוע. המתקפה התרחשה בדיוק כאשר יום הצום של הרמאדן הגיע לסיומו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא ראיתי חרדי שהביע צער. העיקר שהחרדים התגוללו על ירון לונדון.  (ל”ת)

    חרדים צבועים

    • פיגוע מזעזע, מחריד!!! 

      נעה

;