י"ד סיון התשפ"ד
20.06.2024
פני שבת נקבלה

דרישה ברשת: פרופיל פייסבוק שומר שבת

יוצא דופן: במגזר שומרי השבת פנו לרשת החברתית העולמית - פייסבוק, ודרשו להגביל את חשבונותיהם בסופ"ש: "לא ניטול חלק בחילול"

דרישה ברשת: פרופיל פייסבוק שומר שבת
פרופיל פייסבוק צילום: unsplash

מאות אלפי חרדים בישראל מנהלים חשבונות בפייסבוק ובאינסטגרם, אך בניגוד לפלטפורמות אחרות - בשבתות אין להם שליטה על הנעשה בעמודים שלהם, וכך עלול להתקיים חילול שבת במקרה שמשתמש מסוים יגיב על תוכן בחשבונות שלהם במהלך היום הקדוש.

כעת מבקשים במגזר להתאים להם פרופילים מיוחדים כך שניתן יהיה להגדיר עמוד כשומר שבת, ולא תתאפשר בו פעילות בשבת. דוד גלפרין, יו"ר קבוצת "גיל גרופ" שעוסקת בפרסום ושיווק במגזר הדתי, פנה לאחרונה למנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני, בבקשה לבצע התאמות שיקלו על המגזר להשתלב ברשת החברתית. כך דווח ב"ישראל היום".

גלפרין כתב לסופר-תאני: "מאות אלפים מהמגזר החרדי כבר משתמשים בפייסבוק, אך הם בתחושת חוסר נוחות לנוכח העובדה שכל אחד יכול לכתוב על הדף שלהם בשבת. הפיכת דפים ל'שומרי שבת' תפתור את הבעיה ותגדיל את הלגיטימציה במגזר להשתמש בפלטפורמה הזאת".

גלפרין מבהיר כי הנושא מטריד מאוד את הגולשים החרדים: "אנשים במגזר לא מגיעים למקומות שמחללים שבת, אבל כאן כופים עליהם לעשות שימוש ברשת שמחללת שבת. אין סיבה שלא ישנו את המצב הזה ויאפשרו לחרדים להשתמש ברשתות חברתיות ללא חשש חילול שבת".

פייסבוק שומר שבת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד