1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

הותר לפרסום: עשרות כלי נשק גנובים נתפסו ביו"ש

ראשיתה של הפרשייה שכונתה במשטרה 'מטווח אפס', החלה לפני כחודשיים, עת הוזעקו כוחות המשטרה למטווח נשקים בעיר אשדוד, שנפרץ ונגנבו ממנו 51 נשקים מסוגים שונים | בסיומה של חקירה משותפת נמצאו 48 מהם

אהרן מילר, כ"ח אייר תשפ"א 10/05/2021 17:52

מטווח אפס פלסטיני עם נשק, אילוסטרציה פלסטיני עם נשק, אילוסטרציה צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

לפני כחודשיים החלה פרשייה שכונתה במשטרה 'מטווח אפס', עת הוזעקו כוחות המשטרה בשעת בוקר למטווח נשקים בעיר אשדוד, שנפרץ במהלך שעות הלילה ונגנבו ממנו 51 נשקים מסוגים שונים, וכן מערכת מצלמות האבטחה שפעלה במקום.

כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירת ההתפרצות, החלו באיסוף ראיות וממצאים, ופתחו בחקירה שהוטלה על היחידה המרכזית של מרחב לכיש במחוז הדרומי ונערכה בשיתוף עם יחידות מחוזיות, יחידת הימ"מ של המשטרה ושירות הביטחון הכללי.

במהלך החקירה, עלה כי חוליית פורצים שנערכה עפ"י החשד לפריצה המתוחכמת, פרצה את חדר הכספות וכן את הדלת המשוריינת הניצבת בפתחו באמצעות כלי חיתוך ייעודיים, וגנבו מתוכו 51 נשקים (רובים ואקדחים), שהועברו לשטחי יו"ש, ועלה החשש כי הנשקים בתוך זמן קצר ימצאו דרכם לידיהם של ארגוני טרור וישמשו לפגיעה באזרחים וכוחות הביטחון.

הגניבה של מערכת מצלמות האבטחה מהמטווח, הקשתה מאוד על התקדמות החקירה, ועל כן חוקרי המשטרה הפעילו את כלל האמצעים הטכנולוגיים הקיימים במשטרת ישראל, ובדרך זו הצליחו לאתר את זהותם של 3 חברי החולייה, תושבי השטחים כולם בשנות ה–30, שנעצרו בפעילות מבצעית בגזרת רמאללה, אותה הובילו כוחות משטרת ישראל ובהם ימ"ר לכיש, יחידת הימ"מ, יחידת הכלבנים של מחוז דרום, יס"מ לכיש ויחידת מתפ"א יחד עם כוחות צבא מחטמ"ר בנימין.

החשודים הועברו לחקירה בשירות הביטחון הכללי, שבמהלכה נחשף מיקומם של הנשקים שהוסתרו בכפר ג'יב צפונית לעיר ירושלים.

בשלב זה, רקמו במשטרת ישראל בשיתוף עם חטמ"ר בנימין, פעילות מבצעית, שמטרתה איתור כלי הנשק, ובפעילות שנערכה במהלך חודש אפריל, איתרו כוחות המשטרה 48 מהנשקים (21 אקדחים, 19 רובי 'תבור', 7 רובי 'גלבוע' ורובה 'גליל'), כשחלקם מוטמנים באדמה בשטח פתוח, וחלקם הוסלקו בתוך בלוני חמצן שאותרו באחד המוסכים השייכים לאחד החשודים.

לפני זמן קצר, הגישה הפרקליטות הצבאית כתבי אישום נגד שלושת החשודים שנעצרו.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי אמר בתום החקירה: "מאבקה של המשטרה בהחזקת אמצעי לחימה בלתי חוקיים זהו אינטרס ציבורי ראשון במעלה שהגיע לשיא עם מציאת עשרות הנשקים שעלולים היו להגיע לידיהם של גורמי טרור או עבריינים ולשמש לפגיעה באזרחים וכוחות הביטחון. ידענו שלא נרפה עד שנגיע לעבריינים ולנשקים ולכן הפעלנו את מירב האמצעים והיחידות המובחרות של המשטרה יחד עם שאר ארגוני הביטחון בהתחקות אחר הנשקים. תוצאות הפעילות התאפשרו הודות לצוות החקירה המיוחד שהוקם על ידי מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר שעמד מקרוב על הנעשה".

עוד הוסיף: "בתקופה הקרובה ועל פי תכנית המאבק בפשיעה בחברה הערבית אנו נרכז מאמץ ארגוני הכולל את יחידות המודיעין, יחידות האכיפה הכלכלית לצד היחידות המבצעיות המובחרות ביותר ונפעל בכל זמן ובכל מקום, בארץ ובשטחים במטרה להיאבק בתופעת הירי והחזקת האמל"ח".

"מדובר במקרה חריג של גניבת כלי נשק ממקום מאובטח, ככל הנראה תוך כוונה להעבירם לגורמים פליליים או לידיהם של פעילי טרור, כאשר מטרת העל כפי שהוגדרה במשטרה מהרגע בו נפתחה החקירה, הנה איתור הנשקים בכל מחיר, תוך הפעלת כלל האמצעים והיחידות המיוחדות של המשטרה יחד עם שירות הביטחון הכללי, סיכול מכירתם, והשבתם למקום מבטחים. חשיפת זהותם של חברי החוליה, והמיקום בו הוסתרו הנשקים בשטחי יו"ש, הנם תוצר של שיתוף פעולה מוצלח ומקצועי בין ארגוני הביטחון, משטרה, שב"כ וצה"ל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;