1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

חבר הכנסת החרדי לשגריר: "אנחנו מתנגדים חד משמעית לעליה להר הבית"

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני נפגש היום עם שגריר האיחוד האירופי בישראל מר עמנואל ז'ופרה, בפתח הפגישה הביע השגריר צער של האיחוד האירופי על האירוע הקשה במירון. "יודעים שהציבור החרדי נפגע וליבנו איתם"

יענקי פרבר, כ"ח אייר תשפ"א 10/05/2021 18:00

סולידריות עם החרדים עימנואל ז'ופרה בלשכת גפני עימנואל ז'ופרה בלשכת גפני צילום: באדיבות המצלם

בפגישה שהתקיימה היום בלשכתו של ח"כ גפני בכנסת עם שגריר האיחוד האירופי בישראל מר עמנואל ז'ופרה, שוחחו שני האישים על מספר נושאים העומדים על סדר היום בציבוריות הישראלית. בפתח הפגישה הביע השגריר צער של האיחוד האירופי על האירוע הקשה במירון. "יודעים שהציבור החרדי נפגע וליבנו איתם".

השגריר הוסיף כי הם פועלים הרבה לנהל שיח עם הציבור החרדי, חיים יהודיים חשובים גם באיחוד האירופי, אנחנו נגד כל סוג של אנטישמיות, ובעינינו, "אירופה בלי קהילה יהודית ותרבות יהודית איננה אירופה" אמר השגריר, "אנחנו תומכים ומשלמים על בטחון בתי כנסת וקהילות בעשרות מליוני שקלים, מחנכים על השואה וממפים את בתי הקברות ובונים מחדש".

ח"כ גפני אמר לשגריר כי "ההיסטוריה ובתי הקברות חשובים לנו מאד, אנשים מגיעים מכל העולם לבתי הקברות באירופה. ומשבחים את הפעילות שלכם בנושא".

לאחר מכן עבר ח"כ גפני לנושא הפוליטי בישראל ואמר כי "אנחנו הולכים עם הימין כי המסורתיים שם. אבל לא מסכימים עם הכל, לדוגמא אנחנו מתנגדים חד משמעית לעליה להר הבית. נתניהו נחשב איש ימין אבל היה מתון ולא הלך לדברים דרסטיים ולהתלהמות עולמית". השגריר אמר כי הוא מודאג מהמתרחש בירושלים והאלימות, בוודאי מהעובדה שהמקומות הקדושים נראים כמו זירת מלחמה, "אנחנו מדברים עם הנהגות הצדדים להרגיע את הרוחות ומבקש גם ממך לדבר ולהשפיע כדי להרגיע את רוחות המלחמה בעיר בהקדם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עלה נעלה וירשנו אותה.....  (ל”ת)

  U

 2. גפני חגב  

  יהודי גאה

 3. קדושת הר הבית  


 4. חנפן עלוב מכת החנפים  (ל”ת)


 5. הלכתית אסור ליהודי לאשר כניסה של לא יהודי להר  

  יהודי

 6. חרדים סמרטוטים. אין כבוד עצמי.  (ל”ת)


 7. מה הטעם  

  יהודי

;