1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בתום יום רווי באלימות; אש בהר הבית | צפו

תוך כדי שמפכ"ל המשטרה מבטיח שינוי פאזה אל מול ההתפרעויות של ערביי ישראל, פרצה שרפה עזה בהר הבית כתוצאה מזיקוקים שנורו במקום | כוחות משטרה פינו את המתפללים

אהרן מילר, כ"ח אייר תשפ"א 10/05/2021 22:39

הכותל המערבי פונה ‏‏השריפה בהר הבית ‏‏השריפה בהר הבית צילום: צילום מסך

לאחר תקופה של התחממות הדרגתית ביחסים בין ערבים לישראלים בכל רחבי הארץ, בדגש על ירושלים ואזור הכותל המערבי, ביממה האחרונה הגיעה המתיחות לשיא, ובשעות הערב (שני) אף נורו מספר רקטות אל עבר העיר ירושלים, אחת מהם אף חמקה מכיפת ברזל.

בתוך כך, העימותים נמשכים גם בשעה זו, ובשעה האחרונה כתוצאה מזיקוקים שנורו במקום התלקח אחד העצים בהר הבית ובמקום פרצו להבות ענק.

האש הגדולה בהר הבית נצפתה גם ברחבת הכותל, וכוחות משטרה פינו את המקום ממתפללים.

זמן קצר מוקדם יותר דווח כי מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי אמר לחדשות 12: "אכן גילינו איפוק רב מדי. אני מניח שעכשיו אנחנו בשלב של להוריד את הכפפות. הרגישות שהייתה ועודף מתן החופש מתוך כוונה לבוא ולהרגיע את הרוחות, אני מניח שבימים הקרובים יהיה שינוי פאזה אל מול פורעי החוק".

בהודעת דוברות המשטרה נאמר: "כוחות המשטרה ומשמר הגבול ערוכים ברגעים אלו ברחבת הכותל המערבי בעקבות שריפה שהחלה בהר הבית סמוך לקיר הכותל ככל הנראה כתוצאה מזיקוקים שנורו על ידם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שריפת מסגד אלאקצה סימן לירידת בהמ"ק השלישי  (ל”ת)


  2. כמה טיפשות זו לחשוב ש"רגישות ומתן חופש" מול הפראים הערבים "ירגיע את הרוחות" אצלם. כל מי שנמצא כאן יודע שזה בדיוק ההיפך. איזה נזק גרמתם לעם ישראל וליחידים מתוכו ולכבודו ע"י ה"מדיניות" הזו.. אם הייתם יורים בכמה ערבים בהתחלה, כבר היה שקט. זו השפה שהם מבינים.  (ל”ת)

    ד.

  3. הר הבית הלב של כל יהודי, - עלה נעלה וירשנו אותה ....  (ל”ת)

    T

;