1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

נתניהו מגיב לירי לבירה: "חצו קו אדום; ייגבה מחיר כבד"

"ישראל תגיב בעוצמה רבה. לא נסבול פגיעה בשטחנו, בבירתנו, באזרחינו ובחיילינו. מי שתוקף אותנו ישלם מחיר כבד", כך אומר הערב ראש הממשלה בטקס המרכזי לציון יום ירושלים ומעריך כי המבצע הנוכחי עשוי להימשך כמה ימים

ארי קלמן, כ"ח אייר תשפ"א 10/05/2021 20:51

מסר מגבעת התחמושת ראש הממשלה הערב ראש הממשלה הערב צילום: קובי גדעון - לע"מ

ברקע המתיחות הביטחונית שלא ידעה ישראל שנים רבות, ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (שני) דברים בטקס המרכזי, לציון יום ירושלים שנערך בגבעת התחמושת, כשהוא מתייחס למצב הביטחוני ומעביר מסר לארגוני הטרור.

"אנחנו במאבק שמתפרס על פני כמה חזיתות: בירושלים, בעזה ובמקומות אחרים בארץ. ארגוני הטרור בעזה חצו לפנות ערב ביום ירושלים קו אדום ותקפו אותנו בטילים במבואות ירושלים". אמר ראש הממשלה והוסיף, "ישראל תגיב בעוצמה רבה. לא נסבול פגיעה בשטחנו, בבירתנו, באזרחינו ובחיילינו. מי שתוקף אותנו ישלם מחיר כבד".

"אני אומר לכם, אזרחי ישראל העימות הנוכחי יכול להימשך זמן מה. לא חפצנו בהסלמה אבל מי שבחר להסלים ירגיש את נחת זרוענו. אינני יכול לשתף אתכם בהערכות המצב שאני מקיים עם כל גורמי הביטחון, וגם לא בכל הפעולות שאנחנו מבצעים. זהו מאבק עיקש שנגזר מראיית התמונה הכוללת. אנו מנהלים אותו בנחישות, באחריות ובתבונה".

עוד אמר ראש הממשלה: "איננו נופלים למלכודות אויבים ואיננו כפופים למקלדות צייצנים. מבחן המנהיגות מחייב לקבל החלטות נכונות גם כשהן אינן מובנות לכל ברגע נתון, וצדקתן מתבררת בהמשך".

לדבריו, "מי שלא מסוגל לנהוג ולעמוד בלחץ הביקורת לא כשיר להנהגה. אנחנו בוחרים בקפידה את תזמון התגובה שלנו ואת עוצמת העימות עם אויבינו וזה לא דבר חדש". כך נתניהו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תגובה  

    יוסף

  2. חוצפה  


  3. חחחח כל פעם אותן הבטחות שיקריות  


  4. הם חצו קו אדום בזה שהם זרקו לירושלים ז"א שהדרום הופקר ואפשר לשתוק על טרור הבלונים ו"הטפטופים"  (ל”ת)


  5. טמבל  


  6. כלומר, ירי לאשקלון או לעוטף הוא לא קו אדום, כלומר נסלח.. חמור מאוד!  (ל”ת)


;