1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בנט חושף: לאילו תנאים נתניהו לא הסכים במו"מ • צפו

על רקע המתיחות הביטחונית, יו"ר 'ימינה' הגיב לחברת כנסת מ'הציונות הדתית', שטענה כי הוא הונה את בוחריו, וחשף לאילו מתנאיו ראש הממשלה לא הסכים: "הסדרת ההתיישבות הצעירה ופסקת התגברות" | בנוסף התעמת עם יו"ר 'הציונות הדתית': "הפכנו עולמות כדי להקים ממשלת ימין"

יאיר כלפה, כ"ח אייר תשפ"א 10/05/2021 23:12

"הפכנו עולמות" נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: Oren Ben Hakoon/POOL

בעוד הוא קרוב להקים את קואליציית השינוי עם לפיד, היום (שני) יו"ר 'ימינה' נפתלי בנט התייחס לפגישות שהיו לו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בנאום על בימת הכנסת, בנט התייחס לנאום של חברת כנסת מ'הציונות הדתית', וחשף מה נתניהו סירב לאשר מדרישותיהם: "שמעתי בקשב רב את המילים המאוד יפות של חברת הכנסת אורית סטרוק, על ההונאה הגדולה".

"אז בוא נספר לכם משהו, כי אני יודע שזה באמת בוער בכם, ובכולנו, להסדיר את ההתיישבות הצעירה ולהעביר את פסקת ההתגברות", אמר בנט ובמשפט הבא סמוטריץ' התפרץ, ובנט ציין: "זה לא סוד שהפכנו עולמות כדי להקים ממשלת ימין".

"במסגרת המשא ומתן, היו כמה דרישות כמו רוטציה או שר ביטחון, אבל היו רק 2 דרישות שראש הממשלה אמר זה לא. האחד הסדרת ההתיישבות הצעירה - זה לא, ושתים פסקת ההתגברות", חשף.

מוקדם יותר בוטלה הפגישה שתוכננה בין בנט ולפיד לבין עבאס, ושני הצדדים לא מתואמים לגבי הסיבה לביטולה. במפלגה האסלאמית טוענים כי הם אלה שביטלו, בטענה כי המצב הביטחוני לא מאפשר. "אני ביטלתי. היום לא מתאים למו"מ. האווירה בחוץ", אמר ח"כ עבאס ל"ישראל היום". אלא שבימינה הכחישו וטענו כי הביטול נעשה בתיאום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גמרנו  

  היה בנט

  • אקמצא ובר קמצא 


 2. לא מאמין לו  (ל”ת)

  ישראל

  • לא צריך להאמין, זו מציאות ביבי כבר שנים מונע את פסקת ההתגברות 


 3. מדבר שקר תרחק וכל שכן משגר גס..האובססיה העכשווית שלו היא עצומה לעומת האמביציה הירודה שהיתה לו כשביבי היה ב28 יום שלו  (ל”ת)

  שלמה

 4. אה! לכן... כי הורביץ לפיד ומיכאלי מתים על פסקת התגברות והתיישבות...  (ל”ת)

  ש.

 5. היה מתואם עם ליברמן סער ולפיד מהרגע הראשון  

  האו שקרן

 6. אולי אתה אומר אמת ?  


 7. יש משהוא שיאמין לו  


 8. ולפיד מסכים להסדרת ההתיישבות ופסקת ההתגברות????????  (ל”ת)


 9. שקרן  


 10. פתי מאמין לבנט  (ל”ת)

  מוהרא"ש הקדוש

  • פתי מאמין לביבי. אל תהיה נאיבי (ל”ת)

   רינ

 11. חזרנו לפאעות ולפוגרומים מלפני קום המדינה!!!  


 12. יפה. ביבי, מה יש לך לענות על זה????????????????????  (ל”ת)

  יהודי

  • ואם מחר בנט יגיד שביבי אמר שצריך להקים יום זיכרון למחבלים אתה גם תאמין? תפסיק להאמין לכל מה שאתה קורא בעיתון ותפתח חשיבה עצמאית. לביבי יש אינטרס לכך שחוק פסקת ההתגברות יעבור (עבר עכשיו בטרומית). ככה בג"ץ יפסיק להורות לרשות המחוקקת מה לחוקק ומה לא (בדמוקרטיה יש הפרדת רשויות ורשות פלונית לא מתערבת ברשות אלמונית, להבדיל מישראל). (ל”ת)


 13. ועכשיו בנט מקבל את דרישותיו האלה  

  אא

 14. והשותפים החדשים שלו מסכימים להסדיר את ההתיישבות?  


 15. בנט חושף  


 16. בנט מעוות את דבריו, כנראה דרש שפסיקת ההתגברות וההתיישבות הצעירה ירדו מהפרק וביבי סירב. לומר שהוא לא הסכים לכך זאת בדיחה. פסקת ההתגברות זה אינטרס גדול עבור ביבי.  (ל”ת)


 17. מזכיר ירבעם בן נבט  


;