1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

פוגרומים בלוד: הכתב הזיל דמעה למראה ספרי קודש שרופים

לאחר שפורעים ערביים הציתו במהלך הלילה תלמודי התורה ומכינות בלוד, כתב 'חדשות 12' ברהנו טגניה סיקר מהשטח את השריפות - וכשנכנס לאחד מהכיתות, ראה ספרי קודש שרופים ובזוים, ופרץ בבכי | לאחר מכן הסביר: "זה פשוט קשה, קשה לראות מחזה כזה"

יאיר כלפה, כ"ט אייר תשפ"א 11/05/2021 12:51

"היה לי קשה" כיתת א' שרופה ברמות אשכול - לוד כיתת א' שרופה ברמות אשכול - לוד צילום: נדב שטרסברג

בעקבות לילה של הצתות במכינה ובתלמוד התורה בלוד, הבוקר (שלישי) כתב 'חדשות 12' ברהנו טגניה הלך לסקר את האירוע, והתקשה לעצור את הדמעות.

טגניה ניגש לסקר את הזירה לשידורי הבוקר של ערוץ 12, ולאחר שראיין אב של אחד התלמידים בתלמוד התורה, הוא נכנס לאחד הכיתות וראה ספרי קודש שרופים ובזויים - והתקשה לעצור את הדמעות.

"בהתחלה שמעתי שיש בית כנסת של העדה ההודית שהוצת אתמול בלילה", סיפר לאחר מכן ב'103fm' והמשיך, "אנחנו מגיעים ללוד, מישהו אומר לי לך עוד מאה מטר ימינה, שם ניסו להצית".

הוא המשיך לתאר: "אתה מגיע למכינה קדם צבאית, לא היה אף אחד. אתה מריח את הריח של העשן, את הפיח. שואל - איפה ניסו לשרוף? אומרים 'תעלה קומה'".

 

"אתה נכנס לכיתה, רואה מולך ספרייה קטנה כזאת והספרייה מלאה בספרי קודש, תנ"ך שרופים, חלקם שרדו וחלקם שרופים. זה דבר שקשה לראות בלי קשר לדעה פוליטית, לימין או לשמאל", סיפר.

"אני לא זוכר אם בכיתי, אבל היה לי קשה", אמר והמשיך, "ירון אברהם עזר לי, הוא הבין שאני מאוד מתקשה ומשך את השידור עד שהתעשתי על עצמי".

"זה מתערבב לי כי אתמול היה יום מיוחד, תרשו לי, אתמול היה יום מיוחד עבור הקהילה האתיופית, יום ירושלים, אנחנו שמחים ומאוד מאוד עצובים, יש זיכרון של מעל 6,000 אנשים שנספו בדרכם להגיע לארץ ישראל", הוסיף.

"כל הזמן סיפרו לנו, אני בתור ילד שגדל עם הסיפור שמספרים לך והכול, זה הסמל. כשאתה רואה מולך אנשים מהקהילה שלך, מהעדה שלך שחירפו נפשם להגשים את החלום ודווקא פה במקום הזה אתה רואה ספרי תנ"ך וקודש שרופים. זה פשוט קשה, קשה לראות מחזה כזה", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בושה! והמחבלים=פורעים=רוצחים האלו מקבלים מהמדינה ה כ ל כמו כל אזרח תקין!! לאיפה הגענו! מעניקים להם טיפול רפואי במקום לעצור אותם לחקירה ואז גם שם הם תוקפים (!!!) הצילו לאן הגענו! צריך לשלול להם את האזרחות! לזרות אותם לסוריה או עזה.  (ל”ת)


  • ועוד יש להם מקום כבוד בכנסת..... 

   שאלתיאל

 2. תודה למתנחלים המטורפים שמבעירים את השטח בלי אחראיות  (ל”ת)


 3. יש לו עוד רגש יהודי כי לא גדל בתל אביב  (ל”ת)


 4. פוגרומים ביהודים  

  א.ע.

 5. כל מה שהערבים עושים לנו זה בזכות הבג"ץ האנטישמי והפרו פלסטינאי  (ל”ת)


;