1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

בעולם דואגים לעזה: "ייתכן שבוצעו פשעי מלחמה"

ברחבי העולם שוב תופסים צד ומגנים את ישראל ודורשים איפוק משני הצדדים מבלי לעשות הבחנה בין התוקפן האלים לבין הצבא שמגן על אזרחיו. "ייתכן כי פשעי מלחמה בוצעו במהלך גל ההתקפות המתמשכות של ישראל"

יענקי פרבר, יחיאל גלאי, א' סיון תשפ"א 12/05/2021 16:06

הצביעות חוגגת בוריס ג'ונסון בוריס ג'ונסון צילום: לשכת ראש הממשלה

בעוד בישראל אזרחים נהרגים ממטחי טילים, בעולם ובייחוד באירופה תוקפים את ישראל בשעה שהיא מתגוננת ומגנה על אזרחיה. מדינות רבות פרסמו הודעות "מדאיגות" על המצב וקראו, "לשני הצדדים לגלות איפוק", כאילו שמדובר בו בשני צדדים שווים בעימות.

העולם שמודאג מהמצב בעזה, פחות מודאג מסתבר מהמצב במיאנמר, תימן, עיראק, איראן, לוב, לבנון, ניגריה, אפגניסטן, סין וצפון קוריאה.

עוד אישיות שמאד מודאגת מהמצב, היא התובעת הבינלאומית בהאג. "ייתכן כי פשעי מלחמה בוצעו במהלך גל ההתקפות המתמשכות של ישראל על פלסטינים ברחבי השטחים הכבושים וברצועת עזה החסומה", אמרה פאטו בנסודה.

"אני מציינת בדאגה רבה את הסלמת האלימות בגדה המערבית, כולל מזרח ירושלים, כמו גם בעזה וסביבתה, וביצוע אפשרי של פשעים במסגרת חוק רומא", כתבה בנסודה בטוויטר. מנגד, לפשעי המלחמה שמבצע ארגון חמאס, היא פחות הביעה דאגה.

שליח "השלום" למזרח התיכון של האו"ם, טור וונסלנד, צייץ בטוויטר: "עצרו את האש מיד, אנחנו לקראת מלחמה רחבת היקף, מנהיגים מכל הצדדים צריכים לקחת את האחריות להפסקת ההסלמה. המלחמה בעזה היא הרסנית ומשלמים עליה מחיר אנשים רגילים" עוד ציין כי "האו"ם פועל אצל כל הצדדים להחזרת השקט, עצרו את האלימות עכשיו".

ממשלת אוסטרליה מודאגת מאוד מהאלימות המחריפה במזרח ירושלים, עזה והגדה המערבית וקוראת באופן חד משמעי לכל המנהיגים לנקוט בצעדים מיידיים כדי לעצור את האלימות, לשמור על איפוק ולהשיב את הרוגע.

"אנו קוראים גם לכל הצדדים להימנע מפעולות חד צדדיות המערערות את יציבות השלום", מסרו.

"אלימות אינה פתרון. מתקפות רקטות ומעשים ללא הבחנה שמניעים את מעגל האלימות ושפיכת הדם לעולם אינם מוצדקים. כבוד לחוק ולסדר הוא העיקר, ואנו קוראים לכל הצדדים להימנע ממעשים אלימים או פרובוקטיביים. אנו קוראים להפסיק את הפעולות המגבירות את המתיחות, כולל הפקעת קרקעות, פינוי כפוי, הריסות ופעילות התיישבותית. המוקד של כל הצדדים לסכסוך חייב להיות בחזרה למשא ומתן שלום ישיר ואמיתי בהקדם האפשרי, במטרה להגדיר הסכם שלום צודק ועמיד", הוסיפו.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון קרא לשני הצדדים לגלות איפוק. "אני קורא לישראל ולפלסטינים לסגת מהמצב, ולשני הצדדים לגלות איפוק. בריטניה מודאגת מאוד מהאלימות הגוברת ומהנפגעים האזרחיים, ואנחנו רוצים לראות רגיעה דחופה של המתיחות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. להוריד עכשיו את הכפפות  


 2. למה שמתם תמונה דוקא של ראש ממשלת בריטניה יהודי אוהד ישראל?  


 3. חחחחחחחחחחחח  


 4. נראה מה יגיד אחרי שישלחו לו 800 טילים...  (ל”ת)


 5. חבורת אפסים,  (ל”ת)

  אני

 6. על המוסלמים שבערים שלהם הם לא מצליחים להשתלט, אז הם יגידו לנו מה לעשות...  

  אני

 7. רק הכאמס הצדיקים לא מבצעים פשעי מלחמה  (ל”ת)

  יואל

 8. הלכה עשו שונא ליעקב  (ל”ת)


 9. ה"בעיה" היא שלישראל יש את הקב"ה וכיפת ברזל אז מתוך 1000 טילים רק 20-30 פגעו ישירות באזרחים. אז העולם רואה רק "30 נפילות" שבפועל שוגרו 1000 טילים ויורטו יותר מ800 והייתר נפלו במרחב פתוח ולא גרמו לנזק. העולם רואה מה שהוא רוצה לראות. ועד לביאת המשיח לא תהייה נחת בישראל וירושליים, כך כתוב בנביא  (ל”ת)


 10. אישפוז דחוף  (ל”ת)

  פ

 11. אמא שלי אמרה שכלל לא מראים את הצד של ישראל בחדשות רק מה שהולך בעזה אני מעדכנת אותה על מה שקורה מהצד שלנו והיא פשוט בהלם....עושים מאיתנו מפלצת אנחנו בסך הכל מגינים על אצמינו והם הופחים את זה למשהו אחר לגמרי פשוט בושה!  (ל”ת)

  אוסטרלית לשעבר...

;