1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בד"ה: הרב'ה מטשנגר זצ"ל הלך לעולמו

האדמו"ר מטשנגר זצ"ל הלך לעולמו לאחר מחלה קצרה בגיל 74 שנה בדיוק לאחר פטירת רעייתו ע"ה שנפטרה מנגיף הקורונה. 'בחדרי חרדים' על הרבי שהיה צאצא של בעל ה'מנוחת אשר' מטשנגר זיע"א 

משה ויסברג, א' סיון תשפ"א 12/05/2021 22:35

הצאצא של המנוחת אשר האדמו"ר מטשנגר זצ"ל האדמו"ר מטשנגר זצ"ל צילום: די וואך

ברוך דיין האמת: משכונת בורו פארק בברוקלין הגיעה הידיעה המעציבה על פטירתו של האדמו"ר מטשנגר הרה"צ רבי אשר אנשיל יונגרייז זצ"ל, שהלך לעולמו בגיל 74 לאחר מחלה קצרה.

הרבי זצ"ל נולד באמריקה מיד לאחר המלחמה, הוא צאצא ישיר של הגה"ק בעל 'מנוחת אשר' מטשענגער זי"ע, מח"ס מנוחת אשר על התורה, על סוגיית הש"ס והלכה ועל שמו הוא נקרא.

חייו של הרבי זצ"ל היו חטיבה אחת של תורה ועבודה.

למרבה הצער, פטירתו בדיוק כשהמשפחה מסיימת את שנת האבל על פטירת רעייתו הרבנית טובה יונגרייז ע"ה לבית קרישבסקי שנפטרה מנגיף הקורונה שהייתה אשת חבר לעבודת הקודש של הרבי והקימה משפחה של תלמידי חכמים ועובדי השם.

עם אחיו האדמו"רים

"הוא ישב ולמד תורה יום ולילה" סיפרה בתו, בנוסף לכך, הוא היה מרביץ תורה במשך שנים רבות, אינספור תלמידים זוכרים אותו בחיבה ויראה ואהבה.

הייתה לו אישיות מדהימה, כל מי שהכיר אותו יכול להעיד על העדינות שלו ועל מידות טובות, והוא תמיד היה עם חיוך, גם כשהוא קיבל בשורה קשה ובימי חוליו לא הראה את כאביו או את יסוריו, הוא קיבל את יסוריו באהבה. 

זכה והשאיר אחריו משפחה לתפארת עשרה בנים וארבע בנות, שכל אחד מהם הקים את ביתו על אדני התורה והיראה. 

אחיו הם האדמו"רים מגארליץ ניקלשבורג, וטאלטשווא מבורו פארק.

הלוויתו תתקיים מבית הכנסת סאטמר בשכונת בורו פארק בברולקין בשעה 17:45 שעון מקומי.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ברוך דיין האמת  


;