1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

במהלך הלילה: למעלה מ-600 יעדי טרור הותקפו ברצועה

בתגובה לירי הכבד בימים האחרונים אל עבר ערי ישראל, תקף הלילה צה"ל למעלה מ-600 יעדי טרור ברצועת עזה | בין היעדים שהותקפו הלילה: מנהרת טרור של חמאס המוצבת מתחת לבית ספר | צפו

ליפא ברגר, ב' סיון תשפ"א 13/05/2021 07:49

בתגובה להסלמה מנהרת הטרור שהותקפה מנהרת הטרור שהותקפה צילום: דו"צ

דובר צה"ל מוסר כי במהלך הלילה תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל עשרות יעדי טרור ברחבי רצועת עזה.

בין היעדים, הותקפה מנהרת טרור של חמאס המהווה חלק מפרויקט המנהור של ארגון הטרור חמאס ומוצבת מתחת לבית ספר ובקרבת מבנים אזרחיים נוספים.

ארגון הטרור חמאס ממקם במכוון את נכסיו הצבאיים בלב האוכלוסייה האזרחית ברצועת עזה. צה"ל נוקט באמצעי זהירות כדי לצמצם ככל הניתן פגיעה אפשרית באזרחים במהלך פעילותו הצבאית.

בנוסף, הותקפו מספר מטרות שלטון וביניהן: מספר מבנים של המטה לביטחון פנים של ארגון הטרור חמאס המשמשים לסיכול מודיעין ובאחד מהם, משרדו של ראש המטה לביטחון פנים של הארגון וכן מספר סניפים של הבנק המרכזי של חמאס ברצועת עזה.

במהלך הלילה הותקף ביתו של איאד טייב, מפקד גדוד מחנות המרכז של ארגון הטרור חמאס שביתו שימש כתשתית טרור. כמו כן, סוכלו מספר פעילים של הכוח הימי של הארגון וכן שתי עמדות שיגור רקטי שכוונו לפגיעה במדינת ישראל ואזרחיה.

מצה״ל נמסר כי הוא "ממשיך לתקוף מטרות טרור ברחבי רצועת עזה וימשיך לפעול בעוצמה ככל שיידרש. יש להמשיך ולהתעדכן בהנחיות פיקוד העורף המופצות באמצעי התקשורת ולהישמע להוראות כוחות הביטחון וצה״ל הפועלים בשטח".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נמאס מהפירסומת של יופלה יותר אני לא קונה יופלה בל"נ.  (ל”ת)


    • חחח אוללה תרגע... רוצה קורסון שוקולה?... (ל”ת)


;