1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

אשכנזי לשגרירים: "משימת העל - שימור הלגיטימציה הבינלאומית"

שר החוץ אשכנזי לשגרירי ישראל בעולם: משימת העל שלנו: שימור הלגיטימציה הבינלאומית, מרחב הפעולה וזכותנו להגן על אזרחי מדינת ישראל"

יענקי פרבר, ב' סיון תשפ"א 13/05/2021 18:43

"אינטרס משותף" אשכנזי בשיחה עם שגרירים אשכנזי בשיחה עם שגרירים צילום: באדיבות המצלם

לפני שעה קלה קיים שר החוץ, גבי אשכנזי, הערכת מצב עם הנהלת משרד החוץ והשגרירים ממדינות הליבה באירופה, המדינות הערביות, ארה"ב והאו"ם, במהלכה עמד מקרוב על המאמץ המדיני והדיפלומטי הישראלי בהובלת משרד החוץ.

שר החוץ אשכנזי אמר לשגרירי ישראל בעולם שעומדים בחזית ההסברה מול תקשורת עוינת, "לא נאפשר את ההתקפה הברוטלית של החמאס. עלינו לדאוג לשימור מרחב הפעולה - בצורה אסרטיבית ולא אפולוגטית. שום מדינה לא היתה מסכימה לספוג ירי על עיר הבירה שלה, על הפרלמנט ועל שדה התעופה הבינ"ל תוך שמיליוני תושביה נאלצים לעבור לילות בחדרים הממוגנים".

עוד אמר אשכנזי: "עלינו לדאוג לאפשר לצה"ל את מרחב הפעולה והתמרון. זוהי מטרת העל של משרד החוץ ושלכם, השגרירים וראשי הנציגויות"

שר החוץ הדגיש בפני השגרירים כי הסבב הנוכחי אינו סבב רגיל כפי שהיינו רגילים אליו עד כה: "חמאס פתח בירי בגלל שזיהה הזדמנות על רקע מאבקי ההנהגה וביטול הבחירות. זוהי תנועת טרור, שמנסה לחטוף את השיח הפלסטיני ולמצב את עצמה בקרב הפלסטינים כמגינה על ירושלים בכלל ועל הר הבית ומסגד אל אקצה בפרט, אסור לתת פרס לחמאס. זהו אינטרס משותף של כל הקהילה הבינלאומית".

השר אשכנזי ביקש מהשגרירים להדגיש בשיחותיהם עם גורמי משרדי החוץ במדינות היעד, הסגל הדיפלומטי ובתקשורת כי ישראל פעלה בכל דרך להכיל את האירועים, גילתה איפוק וריסון מול ניסיונות החמאס וארגוני הטרור להבעיר את השטח וכן ניסתה למנוע הידרדרות, תוך שהיא מאפשרת חופש פולחן הדת. "העובדה שרוב הקהילה הבינלאומית תומכת בעמדת ישראל להגן על עצמה, היא תוצר של פעילותכם הדיפלומטית הענפה והחשובה מיד עם פרוץ האירועים, והשיחות שקיימתי עם עשרות שרי החוץ בעולם. פעילותכם חשובה וקריטית למתן המעטפת התומכת והשגת הלגיטימציה העולמית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;