1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הדיין: "מי שאומר שאסון מירון בגלל הפאות - זה שיגעון"

הדיין ממונסי שנערץ באחרונה על ידי רבים בארה"ב, השומעים את שיעוריו התייחס לאסון מירון וטוען שיש כאלו האומרים שהאסון התרחש בגלל פאות הנשים הלא צנועות | לדבריו, זה שטויות ושיגעון • צפו בוידאו מדבריו 

משה ויסברג, ב' סיון תשפ"א 13/05/2021 21:19

תוקף את הקיצוניים הזירה המדממת במירון הזירה המדממת במירון צילום: דוד כהן - פלאש 90

הגאון רבי שמואל ניימן ממונסי, דיין מפורסם במקום, שמוסר שיעורים וסביבו התקבצו מעריצים רבים, השומעים את שיעוריו המועברים בשידור חי על ידי 'תורה טיים', יצא כנגד אלו שאומרים כי אסון מירון התרחש בגלל ענייני צניעות. 

בתיעוד וידאו שהופץ משיעורו, נשמע הרב ניימן אומר: "אומרים שכל האסון במירון היה בגלל שנשים חובשות פאות, זה שיגעון והוא מסובב על כל הראש בדעותיו, מאיפה הם יודעים?". 

"מי קבע שזה אסור? מי החליט שזה אסור", אומר הרב ניימן, "אנשים אומרים שיש להם הוכחה שזה אסור, והם מביאים ראיה מהאסון במירון, וטוענים שהאסון קרה בגלל הפאות".

הרב ניימן סיפר: "ראיתי באחד העיתונים שבוע שעבר, כי אסור להגיד ברכה בסמוך לאשה עם פאה, כי זו עבירה וזה אסור, זה כאילו היא מסתובבת עם השיער שלה, זה שטויות ובלבול מוח אחד גדול, אפשר להגיד שזה עניין של צניעות וכו', אפשר להגיד שזה לא מתאים, אבל שזה אסור? שאסור להגיד ברכה במקום כזה?". 

לדבריו, "אנשים אוהבים להכריח אחרים להתנהל לפי השיטות שלהם, אפשר להגיד לשני שאתה לא אוחז ממנו, ושאתה חושב שצריך להתנהג אחרת, אבל להכריח?? והם חושבים שאם הם ידברו בקיצוניות אז כולם יקשיבו להם, אבל כלל ישראל לא טיפש, תגידו מה שאתם רוצים, אבל אל תמציאו הלכות".

הרב ניימן, הוא בנו של הגאון רבי אברהם ניסן ניימן, הדומ"ץ של חסידות ויז'ניץ במונסי ושיעוריו נחשבים לפופולריים מאוד בקרב הציבור החסידי, הוא נחשב לדיין שלא מפחד להגיד דברים שלא נשמעים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הגיע הזמן שנבין שאיננו יודעין דרכי הבורא  

  צחי

 2. נו באמת.  


 3. צודק מאד לצערי יש כמה אנשים שצריכים טיפול אם זה מפריע להם  (ל”ת)

  רח

 4. "אסון מירון בגלל הפיאות"  


  • כי פאה לדעת רוב ככל הפוסקים ואולי לדעת כל הפוסקים אף לשיטת השלטי גיבורים זה איסור שעיקרו מדאוריתא!(אף שיש שכתבו דת יהודית אבל עיקרו מן התורה)אבל שרויה זה רק מנהג  (ל”ת)


  • כמה מצחיק ומגוחך.... 

   שמואל

 5. האמת כואבת  


 6. יותר מדויק לומר שהאסון בגלל אלה שנשותיהם הולכות עם כיסוי...  

  ש.

  • פאות 


 7. מעשה האימהות שרה רבקה...סימן לחרדיות.  

  שריר

 8. מה הקשר????? יש פאות ארוכות שאסורות. ויש שמותרות.  

  צביקי

;