1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

האולטימטום שהביא להחלטה הדרמטית של בנט

הודעתו הדרמטית של בנט כי הוא פורש מהרעיון של הקמת 'ממשלת אחדות לאומית' המורכבת מגוש השינוי, הביאה לטלטלה רבה במערכת הפוליטית | כעת נחשף מה הסיבה שהובילה להחלטה שמשנה את המציאות הפוליטית

ארי קלמן, ג' סיון תשפ"א 14/05/2021 08:10

השינוי בגוש השינוי נפתלי בנט בדרך לנשיא נפתלי בנט בדרך לנשיא צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

המערכת הפוליטית עדיין מעכלת את החלטתו של נפתלי בנט להוריד את האופציה לממשלה שינוי מהפרק, אמש מתברר כי מאחורי ההחלטה עומדת אולטימטום של שותפתו של בנט, חברת הכנסת איילת שקד.

על פי פרסום של עמית סגל, שקד שמוצבת במקום 2 במפגלת ימינה הציבה בפני היו"ר נפתלי בנט אולטימטום נחרץ, או שיסתייג בהקדם מהקמת ממשלת שינוי או שהיא תיפרד ממנו ולא תצטרף לממשלה.

במשך השבעות החולפים מאז עלה רעיון הקמת ממשלת שינוי שתישען עם רע"מ שמרה שקד על שתיקה מלבד פוסט תמיכה כללי היא לא שידרה תמיכה במעשיו של בנט להקמת ממשלת שתישען על רשימה ערבית.

כעת, אחרי ההודעה הדרמטית, בפני בנט עומדת האופציה להצטרף לממשלת ימין, זאת אחרי שראש הממשלה, השר אריה דרעי וחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' התחייבו כי יש שני עריקים שיקימו ממשלת ימין, או שמא להידרדר לסבב בחירות חמישי, אך קיים סיכוי כי יצליחו להעביר קודם לכן את חוק הבחירה הישירה שיביא לבחירות רק על ראשות הממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כשגבר טועה הכי קל לצאת מזה ולהישאר "גבר" זה להגיד אשתי לא מסכימה...  (ל”ת)


  • צודק 


 2. בטוח שבנט לא דואג רק לעצמו אלא גם למשפחתו  (ל”ת)

  מגיב שקול

 3. בנט גם אכל את הדגים הסרוחים, גם הוכה, וגם גורש מהעיר.  

  יוסי

 4. יצא א פ ס ! ! ! הוא יקבל פחות מזליכא  (ל”ת)

  אילוז

;