1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

מוכנים לבחירות חמישיות? זו תמונת המנדטים

לאחר קריסת ממשלת השינוי אמש, מתפרסם סקר מנדטים חדש לקראת האפשרות שיתקיימו בחירות בקרוב - ולפיו לגוש נתניהו יחד עם 'ימינה' יש יתרון קל בתמונת הגושים, כשבנט צונח ומתקרב אל עבר אחוז החסימה | הנתונים המלאים

יאיר כלפה, ג' סיון תשפ"א 14/05/2021 14:09

בנט משלם מחיר על ה'בגידה' בחירות 2021 לכנסת ה-24 בחירות 2021 לכנסת ה-24 צילום: צלמי פלאש 90

שעות לפני הודעתו הדרמטית של נפתלי בנט כי אין היתכנות להקמת ממשלת שינוי, נערך סקר מנדטים, שמתפרסם היום (שישי) ומשקף את הזעם הציבורי כלפיו, עם זאת 'הליכוד' ו'הציונות הדתית' של בצלאל סמוטריץ' מתחזקת.

על פי הסקר שערך מכון הסקרים 'דיירקט פולס' שבנהלת שלמה פילבר, אם הבחירות לכנסת ה-25 היו מתקיימות היום, 'הליכוד' בראשות בנימין נתניהו מתחזקת ל-33 מנדטים, ומנגד גם 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד עולה מ-17 ל-19 מנדטים, ומתקרבים לקידומת שתים.

המפלגה השלישית בגודלה בכנסת, במידה והבחירות היו מתקיימות היום, היא ש"ס, ששומרת על כוחה עם 9 מנדטים. מי שמפתיע לאחר התנגדותו לממשלה שנשענת על רע"מ, הוא בצלאל סמוטריץ' שמגיע ל-8 מנדטים.

'העבודה' בראשות מרב מיכאלי שומרת על כוחה עם 7 מנדטים, כך גם 'יהדות התורה' עם 7. 'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן עולה במנדט וגם היא על פי הסקר עם שבעה מנדטים.

'הרשימה המשותפת' מתייצבת על 6, ו'כחול לבן' של בני גנץ יורדת מ-8 לששה מנדטים. מפלגת 'רע"מ' של מנסור עבאס מתחזקת ל-5, ובתחתית נמצאות 'תקווה חדשה' של גדעון סער, שיורדת במנדט מ-6 ל-5 מנדטים.

מי שצונח באופן דרמטי הוא נפתלי בנט יחד עם 'ימינה', שמגיע אל 4 מנדטים על סף אחוז החסימה. כך גם 'מרצ' שהפתיעה בבחירות האחרונות עם 6 ומקבלת בסקר הנוכחי ארבעה מנדטים בלבד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. את מי סמוטריץ' מפתיע.?  


  2. מי שמצביע לליברמן מנציח את התיקון במערכת הפוליטית, וגורם לבחירות חוזרות ונשנות  

    צבי

;