1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

רכביה של הח"כית הוצתו • "אין בי שמץ של פחד"

"אין בי שמץ פחד, זה רק רכוש שנפגע. הדאגה האמיתית היא קולות ההסתה המסוכנים שמובילים לאלימות מחרידה." כך אומרת חברת הכנסת החדשה אפרת רייטן, ששני רכביה הוצתו בליל שבת על ידי פורעים ערבים • צפו בתיעוד ממצלמת אבטחה

ארי קלמן, ד' סיון תשפ"א 15/05/2021 21:25

צפו בתיעוד מהומות בשמעון הצדיק רכב עולה באש. אילוסטרציה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

במסגרת אירועי האלימות בערים המעורבות, גם חברת הכנסת אפרת רייטן-מרום ממפלגת 'העבודה', סופגת נזק מהם, כששני רכביה הוצתו במהלך השבת, למרות זאת היא מסרבת להיבהל ומבהירה כי אין בה שמץ של פחד להמשיך לחיות לצד השכנים הערבים.

על פי הפרטים, במהלך שעות הלילה בליל שבת, מספר צעירים ערבים הגיעו מחוץ לביתה של חה"כ רייטן בעיר המעורבת יפו, והציתו את שני הרכבים שבבעלותה אשר חנו בחניון הבניין. השכנים שזיהו את השריפה, הזעיקו את כוחות הביטחון.

חברת הכנסת רייטן אמרה בעקבות האירוע, "כ-20 שנים אני חיה ביפו, ויודעת שלמרות הקשיים והמורכבות אפשר לחיות חיים משותפים וטובים", לדבריה, "קולות ההסתה משני הכיוונים גוברים מיום ליום והופכים למעשי אלימות מחרידים שהדעת אינה סובלת".

בדבריה האשימה חברת הכנסת דווקא את הממשלה, "לאור כשלונה של הממשלה בניהול המשבר, כל התושבים ביפו, היהודים והערבים, כמו בשאר אזורי הארץ, נמצאים בחרדות, חוסר ביטחון ואי ודאות. התוצאה היא שקיצוניים לוקחים את החוק לידיהם. אין לי שום כוונה לקחת חלק בליבוי השנאה והאש. אני קוראת למשטרה לעשות כל שביכולתה לאתר את הפורעים למצות איתם את הדין באופן הקשה ביותר ומממשלת ישראל לנקוט בפעולות נחושות ומיידיות לעצירת השיח הקיצוני והאלים. מדובר בחיי אדם ועתיד המדינה".

עוד אמרה רייטן לאחר האירוע, "אני מבקשת להבהיר לאור כל השמועות והדיווחים, אין בי שמץ פחד, זה רק רכוש שנפגע. הדאגה האמיתית היא קולות ההסתה המסוכנים שמובילים לאלימות מחרידה. מפצירה בכל אחד לעשות כמיטב יכולתו ולהוביל לרגיעה והכלה. בהעדר הנהגה שאפשר לסמוך עליה נדרשת מכולנו מנהיגות ואחריות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עיני השמאל טחו, לא משנה מה יעשו להם  (ל”ת)


 2. מטומטמת  (ל”ת)


 3. אם היו שורפים לה יהודים היא הייתה משתוללת ומשתלחת  

  דפנה

 4. אהבתי אותה יותר בתור שחקנית...  

  אפרת

 5. את מסכימה שאני גם אשרוף לך עכשיו איזה רכב, ולא תגיבי, כדי שלא לעורר מהומות? "אלמלא מוראה איש את רעהו חיים בלעו"...  (ל”ת)


 6. הפרנסה שלה זה מלהיות ח"כת שמאלנית, בימין אין לה פרנסה. משכורת ח"כ חלומית  


;