1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

ברק רביד האשים את "היהודים" וספג מתקפה

לאחר שדווח כי ילד ערבי בן 12 נפצע כתוצאה מזריקת בקבוק תבערה לביתו ביפו, העיתונאי ברק רביד האשים, לטענתו, כי אלו יהודים שביצעו זאת, בעקבות ההסתה של כמה אנשי תקשורת בערוצי החדשות: "זו תוצאה של ההסתה באולפנים" | אך על רקע שהתברר כי הפורעים הערבים - רביד מחק את הציוץ ומאוחר יותר התנצל, לא לפני שספג מתקפה מאנשי התקשורת בימין

יאיר כלפה, ה' סיון תשפ"א 16/05/2021 00:08

"טינופת" ברק רביד ברק רביד צילום: הטוויטר של רביד

אתמול (שישי) הושלך בקבוק תבערה לתוך בית בשכונת עג'מי ביפו, וכתוצא מכך, נפצע ילד ערבי בן 12 באורח קשה. בעוד המקרה נחקר, הכתב המדיני של אתר 'וואלה', ברק רביד תקף בציוץ בטוויטר במהלך השבת: "זו תוצאה של ההסתה באולפנים: ילד ערבי בן 12 נפצע מבקבוק תבערה שהושלך לעבר ביתו ביפו".

אך על רקע התבהרות זהות הזורקים של בקבוק התבערה, שעל פי החשד במשטרה פורעים הערבים, רביד מחק באופן לא שגרתי את ציוצו בטוויטר, ללא הסבר. ולאחר שספג מתקפה חריפה מאנשי תקשורת בימין פרסם הבהרה.

"‏ברק רביד מחק אבל הכתם נשאר וישאר. לא נשכח איך יהודים אצו, ששו, פיזזו עלילת דם נגד יהודים באמצע ימי קרב נגד עמם. בוז", כתב איש התקשורת אראל סג"ל.

"ב"אולפני ההסתה" ממתינים להתנצלות שלך", צייץ העיתונאי עמית סגל והמשיך לאחר מכן, "נחשף רק כעת להסתה המטורפת ברשת ביממה שבה נדמה היה שיהודים פצעו קשה ילד ערבי ביפו".

"לזה בדיוק התכוונתי כשדיברתי על הסימטריה המלאכותית שמנסים ליצור, ולראיה - הדממה כאשר מתברר שכנראה נפגע בידי ערבים", הוסיף סגל.

גם איש התקשורת שמעון ריקלין מ'ערוץ 20' תקף: "‏תסלחו לי על השפה אבל אין ברירה. למה ברק רביד הוא טינופת? כי הוא היה בטוח שאלו יהודים. ולכן התחיל לחגוג. אבל ברגע שמדובר בערבים הוא לא אומר מילה. כלומר ניסיון לרצח בידי יהודים זה נורא ואיום ובצדק. אבל אם ערבים מנסים לרצוח: שתיקה. איזה יחמור מעוות", טען.

כאמור מאוחר יותר, לאחר שהתרבו המתקפות נגדו, פרסם ברק רביד, הבהרה שבה כתב: "הערב מחקתי ציוץ שבו כתבתי כי זריקת בקבוק התבערה ממנה נפצע קשה הנער הערבי ביפו היתה תוצאה של ההסתה באולפנים".

"מדוע מחקתי? כי יש דיווחים שמעלים את האפשרות שמאחורי האירוע הזה לא עומדים יהודים. אגב – המשטרה טוענת שזה רק כיוון חקירה אחד לצד האפשרות ההפוכה. נמשיך לברר את העובדות", הוסיף.

‏הוא המשיך ונשאר איתן בדעותיו: "אבל - ההסתה נגד ערבים באולפנים בימים האחרונים היא עובדה גם אם מי שמחולל אותה לא מודע, לא מודה או מגלגל עיניים. התקפות של יהודים על ערבים בימים האחרונים גם הן עובדה (לצד אלימות הפוכה חמורה מאוד). לצערי, יש באולפנים מי שמנסה להשתיק את האלימות היהודית או את מי שמותח עליה ביקורת".

"‏אני מקווה שהמשטרה תתפוס את מי שביצע את ההתקפה הנפשעת ביפו – יהיה זה יהודי או ערבי. בעיקר שלא יטייחו. בכל מקרה אני מציע שכולם ינהגו באחריות עם התבטאויותיהם וציוציהם. אני אעשה זאת ואני מקווה שגם אחרים ינקטו באותה דרך. שבוע טוב וחג שמח", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ברק  


 2. 'טינופת' כמה קולע...  (ל”ת)


 3. טעות לא ברק רביד הוא טינופת  

  תיקון

 4. יש אנשים שצריך לבדוק בדי אן אי שלהם לאיזה עם הם שייכים  (ל”ת)

  צדק

 5. זוהי אינה אמירה ראשונה שלו כנגד היהודים  

  יהודי גאה

 6. אני מצטרף להנ"ל ברק רביד - טינופת - המיץ של הזבל  (ל”ת)

  יוסי

 7. שכח לאן הוא שייך  


 8. לא רק טינופת  


 9. ברק רביד שר"י: 'חג שמח'? אבל עיד אל-פיטר כבר עבר...  


 10. למה כל מי שקוראים לו ברק הוא......................  (ל”ת)

  דרעק

 11. איכסס  (ל”ת)


 12. עוד זבל אחד לאוסף  (ל”ת)

  לאה

 13. ברק רביד  

  מיהי

 14. צבוע  


 15. ברק רביד, אילנה דיין, ושאר ירקות זבל מהלך, לא משנה מה תעשה תמיד היהודים אשמים והערבים מקופחים, תינופת זה מחמאה לגרביץ' הזה.  (ל”ת)

  אחד העם

 16. מתחנף לאיראנים. בושה  

  עם ישראל חי

 17. לא רק רביד  

  נושא הדגל.

;