1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

הח"כ הרפורמי מציע: אירועים גדולים רק באישור

ח"כ גלעד קריב, ראש התנועה הרפורמית בישראל דואג לשלומם של החרדים ומניח על שולחן הכנסת הצעת חוק חדשה, שתחייב אישור בטיחות לקיום טקס דתי שמשתתפים בו מעל 500 איש,  בדומה לכל אירוע תרבות וכל פעילות אחרת | הסיכויים שהחוק יעבור שואפים לאפס

ארי קלמן, ז' סיון תשפ"א 18/05/2021 21:52

בעקבות אסונות מירון וקרלין חסידים על טריבונה חסידים על טריבונה צילום: אהרן קראהן, פלאש 90

ברקע האסון במירון ואסון הפארענצ'עס בקרלין בערב חג השבועות, נציג הרפורמים בכנסת, חבר הכנסת גלעד קריב הניח על שולחן הכנסת, הצעת חוק חדשה, שתחייב אישור לאירועים דתיים מעל 500 איש.

על פי הצעת החוק, אירועים דתיים בהם משתתפים יותר מ-500 איש יוכרחו לקבל אישור מיוחד ולא יקבלו פטור גורף כפי שקיים היום, ורק בהינתן האישור שיצטרך להתקבל בכל טקס דתי כולל תפילה, או חתונה הטקס יאושר וייצא לדרך. 

הצעת החוק באה במטרה לתקן את חוק רישוי עסקים. כך, שבדומה לכל אירוע תרבות וכל פעילות אחרת, גם אירוע דתי גדול יצטרך מהלך של רישוי עסקים. לטענת קריב, זו הדרך להבטיח את הבטיחות בבתי כנסת ובאירועים דתיים גדולים. אגב - הצעת החוק פוטרת באופן מפורש הלוויות כי לא ניתן כמובן לתכנן אותן מראש.

בדברי ההסבר להצעת החוק כתב ח"כ קריב: "רמת הפיקוח והבקרה על אירועים דתיים בישראל נמוכה מדי, ראינו את זה באסון הכבד בהילולת ל"ג בעומר במירון, וגם באירוע קריסת הטריבונות בחסידות קרלין בערב חג השבועות. לממשלת ישראל יש חובה להגן על הציבור באירועים דתיים בדיוק כפי שהממשלה מגנה על משתתפים באירועי חינוך ותרבות, כמו הופעות וקייטנות. העובדה שישנם גורמים אינטרסנטים שאינם מעוניינים בפיקוח זה, רק מוכיחה שיש לתקן את הליקוי בחוק".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צבוע  


 2. החוק הקיים מחייב אישור לכל אירוע חוץ מאירועי דת.  


 3. תכלס צודק  (ל”ת)


  • תכלס אתה והוא מבלבלים את המוח 


 4. יהודי אמיתי  


 5. אם תהיה אכיפה שוויונית הוא צודק אף שאינו צדיק ומניעיו אינם טהורים, מה לעשות הציבור שלנו לא שולט בכמויות ובבטיחות וקורים אסונות מאז הלוויתו של הרב וואזנר זצ"ל!  (ל”ת)


 6. הוא פסול; החוק לא!  

  1234

 7. רגע, מה עם נשות הכותל, גם הם צריכות אישור מיוחד או שלהן יש פטור?  (ל”ת)

  יהודי

;