1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

כך משכנעת מרים פרץ את החרדים לתמוך בה

לעת עתה נראה כי הלילה יעפילו לקו הסיום במירוץ לנשיאות שני מועמדים בלבד גבר ואישה - יצחק הרצוג המפורסם כשר ופוליטיקאי שני רבות, מול מרים פרץ - אם ששיכלה שניים מבניה במערכות ישראל | פרץ כבר החלה לפעול אצל המפלגות החרדיות והציגה טיעונים שא"א לזלזל בחשיבותם

ארי קלמןח' סיון תשפ"א 19/05/2021 22:48

השד העדתי יצוץ הכניסה לבית הנשיא הכניסה לבית הנשיא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרסום ראשון: כפי שזה נראה, הקרב על הנשיאות יהיה בין יצחק הרצוג למרים פרץ, למרות שסיכויו של הרצוג גבוהים יותר, פרץ החלה במאמצי השכנוע במפלגות החרדיות, כשהיא שולפת יתרונות, את השד העדתי ואת נושא הדת.

ביהדות התורה, מרבית הסיעה צפויה לתמוך ביצחק הרצוג, כאשר חברי הכנסת יעקב אשר, יצחק פינדרוס ויעקב טסלר חתמו על מסמך ההתמודדות, כשגם סגן השר מאיר פרוש מביע בו תמיכה, לצד חברי הכנסת משה גפני, ישראל אייכלר ואליהו ברוכי שלא הביעו את עמדתם בנושא.

בש"ס אמנם חתמו חברי כנסת גם ליצחק הרצוג וגם למרים פרץ, אך במפלגה מדגישים כי אין לכך שום משמעות לגבי ההצבעה בפועל, וההחלטה תתקבל רק בסמוך לבחירות החשאיות בעוד שבועיים - כ"ב סיון במליאת הכנסת.

בינתיים, המועמדת מרים פרץ, מקווה כי השד העדתי ידבר דווקא אל סיעת ש"ס, במפלגה העלו בסבב הקודם את החשיבות לנשיא ממוצא מזרחי, ופרץ מקווה כי המוצא שלה יגרוף לידיה את תשעת קולותיהם של ח"כי ש"ס.

גם על תמיכת נציגי 'יהדות התורה', מרים פרץ לא מתכוונת לוותר. ל'בחדרי חרדים' נודע כי היום (רביעי) נפגשה המועמדת הטרייה עם כמה מחברי הכנסת החרדים וניסתה לשכנע אותם להעביר את תמיכתם אליה.

אחד הנושאים שהעלתה פרץ בתקווה כי הוא יעניק לה יתרון על פני המועמד בוז'י הרצוג, הוא נושא שמירת השבת בבית הנשיא; "יש לכם הזדמנות לבחור בנשיאה ובבית הנשיא שישמור שבת".

לא ברור עד כמה נושא 'שמירת השבת' בבית הנשיא חשוב לנציגות החרדיות על פני הקשר הקיים בינם לבין יצחק הרצוג, שזוכה לאהדה רבה גם בקרוב בתי גדולי ישראל האשכנזים והספרדים, בהם הוא מבקר לעיתים תכופות גם בתקופה האחרונה, זאת לצד יחסי העבודה ביניהם לאורך השנים ואפשר שיעדיפו לגמול עם המועמד שכבר מוכר להם ואשר שמר להם אמונים עשרות בשנים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם היא משחקת על נושא עדתי - היא לא מתאימה לנשיאות  

  לא ראויה

 2. בוז'י יוכל לתת לחרדים כמה דברים  

  שירה

  • איזה הזוי שחרדים יבחרו באדם בצד השמאלי של המפה 


 3. בחירת אשה  


  • למה למזרוחניקעס לא מפריע שזו אישה? הרי כבר אמר הגרא"י קוק זיע"א, שאסור לאישה לבחור ולהיבחר, סמוטריץ', תמשיך להיות יר"ש, אל תאכז!!!  (ל”ת)

   הרשעלה

 4. ההלכה אוסרת  


 5. שלא תאמין לדגל ואגו"י הם גזעניים  (ל”ת)


 6. אכן אישה ראוייה  

  טל

  • שד עדתי ? הזוי, שישאר בבקבוק 


 7. נשיאה?  

  אחת

 8. באיזה קטע היא מתאימה לנשיאות?  

  א

 9. אשה מדהימה בכל קנה מידה. חבל שהעם לא בוחר את הנשיא. ובאמת לא ברור למה.  (ל”ת)

  אחת

 10. נשיא  

  אור

 11. נשאים ורוח וגשם גשם מיטפטף,  


 12. דתיים לאומיים תתעוררו!!! לאישה אסור להיות נשיא!!!  

  הרשעלה

 13. לכאורה אסור למנות אישה לתפקיד שררה  

  כינוי חובה

 14. ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????  


;