1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

משטרת גרמניה סגרה קבוצות הקשורות לחיזבאללה

משרד הפנים של גרמניה הוציא מחוץ לחוק שלושה ארגונים שהואשמו בגביית כספים עבור ארגון הטרור חיזבאללה, שלושת הקבוצות הוצאו מחוץ לחוק בגין גביית כסף עבור משפחות לוחמי חיזבאללה

יענקי פרבר, ט' סיון תשפ"א 20/05/2021 09:19

"לא אצלינו" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

משטרת גרמניה פשטה על משרדים של שלוש קבוצות הקשורות לחיזבאללה, ובמקביל משרד הפנים של גרמניה הוציא מחוץ לחוק את שלושת הארגונים שהואשמו בגביית כספים עבור תנועת חיזבאללה הנתמכת על ידי איראן בלבנון.

המשטרה ביצעה גם פשיטות בוקר מוקדמות אתמול (רביעי) במקומות שונים ברחבי שבע מדינות גרמניות, כולל המבורג, נורדריין-וסטפאליה, הסן וריינלנד פפאלץ.

"מי שתומך בטרור לא יהיה בטוח בארצנו", אמר דוברו של שר הפנים הורסט סיפר. הרשויות פרסמו כי שלושת הקבוצות אספו תרומות ל"משפחות חללים" בלבנון - כולל משפחות של אלה שמתו בגלל התנהגות חיזבאללה. הם מואשמים בכך שהלבינו את פעולותיהם בגרמניה עם מטרות דתיות או הומניטריות.

משרד הפנים פרסם, כי שלושת הארגונים האסורים נועדו לקדם את מאבקו של חיזבאללה נגד ישראל.

כזכור כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', בשנה שעברה גרמניה הגדירה את חיזבאללה כארגון טרור ואסרה על כל פעילות שלו על אדמת גרמניה. עם זאת, סוכנות הביון המקומית של גרמניה מעריכה כי ישנם כ-1,050 אנשי ותומכי חיזבאללה הפעילים במדינה.

גורמים ביטחוניים מסרו לתקשורת הגרמנית, כי החשודים התארגנו באופן לא רשמי לגיוס כספים לפעילות בלבנון.

כן דיווחנו במאי שנה שעברה כי איראן גינתה את החלטת גרמניה לאסור כל פעילות של חיזבאללה בגרמניה, ואת ההחלטה כי חיזבאללה הוא ארגון טרור, האיראנים טענו כי המהלך משרת את האינטרסים של ארה"ב וישראל. איראן כצפוי גינתה בשנה שעברה את החלטת גרמניה לאסור כל פעילות של חיזבאללה בגרמניה, ואת החחלטה כי חיזבאללה הוא ארגון טרור, האיראנים טוענים כי המהלך משרת את האינטרסים של ארה"ב לארץ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. קיבלו בינהודעת ... כך צריכות לעשות כל המדינות בעולם שרוצות שיהיה שלום על אדמתם ...לחסום אנטישמיות בכל דרך אפשרית ולמנוע זאת ולהראות זכויות ערכיות לכבוד האדם וחירותו תוך הגנה על בטחונו וקיומו של העם היהודי.  (ל”ת)

    צדק

  2. בישראל צריכים ללמוד איך לטפל בגורמים עויניים... בפרט עם תושבי ערביי הארץ שזוכים לשללל זכויות ואף יותר וממשיכים לתמוך כבל עם ועדה בטרור, התעורררו....  (ל”ת)

    צדק

;