1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נוראי: פורסמו שמות הישראלים שנהרגו באסון הרכבל באיטליה

באסון הרכבל בהרי האלפים באיטליה נספו אתמול חמישה ישראלים - כולם בני משפחה אחת | זוג הורים לצד סבה וסבתה של האם, כאשר הנכד הקטן שנפצע אף הוא באסון, מאושפז כעת במצב קשה בבית החולים | בקריסת הרכבל נהרגו בסך הכול 14 בני אדם, אחד מהם אזרח איראני

יענקי פרבר, י"ג סיון תשפ"א 24/05/2021 07:57

בני משפחה אחת אסון הרכבל אסון הרכבל צילום: שירות הכבאות וההצלה הלאומי של איטליה 'ויגילי דל פוקו'

בתאונת רכבל קשה מעל הרי האלפים בצפון איטליה נהרגו אמש 14 בני אדם, מתוכם 5 ישראלים וילד ישראלי נוסף, בן 5, אשר נפצע באורח קשה מאד ומטופל בשעות אלו בבית החולים.

אתמול נהרגו בתאונת רכבל באיטליה 5 ישראלים, משרד החוץ פרסם הבוקר את שמות ההרוגים אחרי שזוהו והודעה נמסרה לבני משפחותיהם.

ההרוגים הם, עמית בירן וטל פלג-בירן, זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, התגוררו בפאביה (צפון איטליה) ובנם תום בירן בן השנתיים.

בנוסף, באסון הקשה נהרגו גם ברברה ויצחק כהן, תושבי תל אביב, הסבא וסבתא של טל, אשר הגיעו למילאנו ב-19.5.21, לביקור הנכדה והנינים. האחות של עמית, איה, נמצאת בבית החולים ליד מיטתו של איתן בירן. אחיו של עמית בירן, ואחיה ואביה של טל, יטוסו הלילה לאיטליה.

הקונסול ברומא, איתן אברהם, ומחלקת ישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, פעלו וסייעו למשפחה מייד עם קבלת ההודעה מהמשטרה המקומית. כאשר במקביל, שגרירות ישראל ברומא מסייעת בהעברת הגופות לארץ.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים הרכבל באתר התיירות בצפון איטליה, בסמוך לעיר סטרזה שעל שפת אגם מאג'ורה, המוביל את המטיילים להר הסמוך, נותק מבסיסו, וצנח ארצה. לצד ההרוגים, ישנם גם כמה פצועים שאושפזו עם דרגות פציעה שונות בבתי החולים בסביבה.

האסון התרחש על פי הדיווחים כ-300 מטרים מנקודת הסיום של הרכבל, כשהקרון עומד בגובה 1,200 מטר מעל פני הים. בקרון היו בזמן האסון מעל עשרה נוסעים, הפצועים פונו מהמקום לבתי החולים בעיר טורינו. 15 אנשים היו על הרכבל, 14 מהם נהרגו. הקרון התגלגל מספר מטרים לאחר נפילתו ואז נעצר על עצים.

צילום: שירות הכבאות וההצלה הלאומי של איטליה 'ויגילי דל פוקו'

מרצ'לה סברינו, ראש מועצת סטרסה, שם התרחשה התאונה סיפרה: "זה רגע נוראי, בדיוק כשהתחלנו מחדש ועודדנו את כולם לצאת כדי להחלים מהתקופה הנוראה שעברנו. האנשים האלה חשבו שהם יוצאים לטייל ביום יפה".

בתקשורת האיטלקית דווח כי לאחר תקופת סגר הקורונה, רק לפני כחודש נפתח הרכבל לנוסעים, וכשל בחבלים הוא זה שגרם לאסון.

הרכבל שקרס הסיע תיירים ומקומיים מהעיירה סטרזה, על גדות אגם מאג'ורה, לפסגת ההר מוטרונה – בגובה 1,400 מטר מעל פני הים. יצוין כי זהו לא האסון הראשון במקום, לפני 20 שנה נתקעו במקום 40 תיירים, שם האירוע נגמר בחילוצם על ידי כוחות ההצלה. ולפני מספר שנים היה המקום סגור לרגל שיפוצים. כעת, לאחר שנת קורונה, מתמודד המקום כאמור עם האסון הנוראי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תפילות עבור הילד  


;