י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
שלילת אזרחות ממחבלים

אחייניתו של החייל שנרצח בלינץ' זועמת על ח"כ אלהרר

שי תמם, אחייניתו של החייל משה תמם ז"ל שנרצח בלינץ' בשנות ה-80 זועמת על כך שחוק שלילת אזרחות ממחבלים לא עלה אמש בוועדה המסדרת. "לא הגיוני שמחבלים יקבלו כסף מארגוני טרור ויקבלו כסף מביטוח לאומי שאנחנו משלמים"

אחייניתו של החייל שנרצח בלינץ' זועמת על ח"כ אלהרר
הוועדה המסדרת צילום: דני שם-טוב, דוברות הכנסת

אתמול (שני) התכנסה הוועדה המסדרת בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), בה נידונה הבקשה למתן פטור מחובת הנחה, למספר הצעות חוק פרטיות, לפני הקריאה הטרומית. בוועדה אושרה הצעת החוק להגבלת ראשות הממשלה לשתי קדנציות בלבד, ואושרה הקמת וועדת חקירה ממלכתית לאסון הר מירון.

חוק נוסף שהיה אמור לעלות בוועדה הוא החוק לשלילת אזרחות למחבלים, עליו חתומים עשרות חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית. שי תמם, אחייניתו של רב"ט משה תמם ז"ל, שנרצח באכזריות על ידי המחבל הערבי־ישראלי רושדי אבו־מוך; שוחחה עם אראל סג"ל ורועי עידן ב-103fm והביעה את דעתה על ההחלטה שלא להעלות את הצעת חוק שלילת האזרחות למחבלים.

שי תמם סיפרה בפתח השיחה כי הגיעה אתמול אל משכן הכנסת במטרה לוודא שאכן החוק אותו הציעו, חוק לשלילת אזרחות למחבלים שקיבלו משכורת מהרשות הפלסטינית. היא ציינה כי על החוק חתומים חברי כנסת רבים, "מכל הקשת הפוליטית. מימין ומשמאל, ממפלגות ימין ומסיעות כמו יש עתיד. זה לא חוק ימני או שמאלני, זה חוק אנושי וצודק שבא לתת טיפת נחמה למשפחות שאיבדו את היקר להם מכול; ולא רק למשפחות שכולות, אלא לכל אזרחי המדינה שמאמינים בצדק ושצריך לחיות פה בביטחון".

עוד הוסיפה, ואמרה: "לח"כ אלהרר, יו"ר הועדה, יש את זכות הוטו להחליט אילו חוקים יעלו ולא יעלו. היא החליטה שהחוק הזה לא מספיק חשוב והיא לא מעלה אותו. אני עמדתי מחוץ לאולם הועדה, פגשתי את חברת הכנסת אלהרר שהתעלמה ממני בצורה בוטה, פשוט חלפה על פניי. ח"כ אלהרר אמרה לי שזה לא יעלה ומלמלה לי 'למה כאשר מיקי זוהר היה יו"ר הועדה, לא היה חשוב לכם להעלות את זה'?"

תמם הסבירה: "החלטנו להעלות את זה אחרי שהרוצח יימח שמו של דוד שלי שוחרר והיו לכבודו חגיגות, כמה ימים לפני יום הזיכרון לחללי צה"ל. ברגע שקיבלנו את החתימות העלנו את זה, לא מעניין אותי אם זה מיקי זוהר או אלהרר. מה לעשות שהיא יו"ר הועדה?", וטענה: "לתת לי תשובה כזאת, צריך להביך ולבייש אותה".

כמו כן, הבהירה כי החוק עוסק בדיני נפשות ובחיי אדם, "כולנו היינו פה בשבוע שעבר וראינו מה קרה בתוך שטח מדינת ישראל, אנחנו מבינים כמה הטרור קיים כאן בינינו וכמה החוק הזה חשוב. לכל אדם עם שכל ישר לא הגיוני שמחבלים יקבלו כסף מארגוני טרור וביטוח לאומי שאנחנו משלמים, וייהנו מכל הזכויות כאזרחי המדינה. להבנתי ח"כ אלהרר גם מבינה את חשיבות החוק, אבל כנראה שזה מגיע הלכה למעשה זה לא מספיק חשוב לעומת דברים אחרים. אני לא מקבלת את הטענות שלה 'שלא עלה כשהיה מיקי זוהר'. ברגע שהיו חתימות העלנו את החוק".

בהמשך, סיפרה כי ניסתה לפנות את ח"כ אלהרר וליו"ר סיעתה, "כמובן שאף אחד לא הרים טלפון ולא פנה ולא צלצל. היא אפילו לא הישירה לי מבט. אם יש חברי כנסת שיותר חשוב להם הכיסא והמעמד שלהם באותו רגע מכל הסיבות שיכולות להיות, הם התבלבלו, לא זוכרים את מקומם, בשביל מי הם באו לעבוד – בשבילנו. אין לי כל ספק שזה יכול היה לעלות והיו לזה מניעים אחרים. אני מתביישת בשבילה שגם אם החליטה לא להעלות את זה, היא לא הישירה מבט, לא יצרה קשר".

הרשות הפלסטינית שלילת אזרחות מחבלים קארין אלהרר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד