1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

פרעות תשפ"א | השר אוחנה: המענה לאזרחים לא היה הולם

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה במענה לשאילתות במליאת הכנסת על תפקוד הרשויות בפרעות ערביי ישראל בחודש האחרון: "אני מסכים חד משמעית שהמענה שניתן לאזרחים לא היה הולם בתחילת המאורעות"

אהרן מילר, ט"ו סיון תשפ"א 26/05/2021 13:16

מודה בכישלון אמיר אוחנה אמיר אוחנה צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה השיב היום (רביעי) במליאת הכנסת לשאילתה של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בנוגע להקמת ועדת חקירה לבחינת התנהלות המשטרה במהומות, כמו גם לשאילתה של חבר הכנסת יוסף טייב בנושא מבצע לאיסוף נשקים בלתי חוקיים.

השר אוחנה תיאר את הפעולות שנעשו במסגרת מבצע חוק וסדר שנפתח בתחילת השבוע ואמר: "הפעולות האינטנסיביות הללו והעוצמתיות, שיפרו משמעותית את המענה שניתן לאזרחים, שחד משמעית אני מסכים לא היה הולם בתחילת המאורעות, ושיפר משמעותית את ביטחונם האישי של תושבי הערים המעורבות".

"והוא לא הסתיים" המשיך אוחנה, והבהיר: "מתוך הבנה שגם אם הלהבות כבר לא בוערות באותם ההיקפים ועוצמות, הגחלים עדיין לוחשות ויש צורך בשמיכה עבה, גם בכוח אדם גם באמצעים, גם בטכנולוגיה, גם במודיעין וגם בהיענות של מערכת המשפט לבקשות המעצר ולענישה קשה בתיקים המתנהלים בפניה כדי לחנוק את האש כדי להוריד את הלהבות".

"זו אחת המטרות של מבצע חוק וסדר שהמשטרה נמצאת בעיצומו. זו גם המטרה של תוכנית החירום הממשלתית שאני מגבש בימים האלה ואני מקווה להביא לישיבת הממשלה הקרובה" הצהיר אוחנה.

עוד הוסיף: "יש פעילות מאוד משמעותית לא רק עכשיו במסגרת מבצע חוק והסדר אלא גם לפני כן אבל קל וחומר במבצע הזה, משום שאנחנו ראינו הוכחה חיה למה שאנחנו טענו כל הזמן, שהנשק הזה לא ישמש רק לפלילי. הוא ישמש גם לפשיעה לאומנית ראינו חלק מאזרחי ישראל הערבים שהפנו את הנשק הזה כלפי יהודים כלפי שוטרים כלפי אזרחים".

עם זאת במהלך תשובתו הסתייג השר אוחנה מאמירות של ח"כ סמוטריץ' כנגד מפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי, והסביר שיצא נגד אמירתו על "לחצוץ בין הניצים" ואמר: ללוד ניסו להצית חמישה בתי כנסת אבל אף אחד לא הצית מסגד, ביצעו לינץ' באזרחים יהודים וירו באזרחים יהודים. האשימה ח"כ איבתיסאם מרענה את השר אוחנה בהסתה ואמרה שאזרח ערבי נרצח בלוד, השר אוחנה השיב: "הם מתגוננים וטוב שכך", ח"כ סמוטריץ' הגיב בזעם ואמר "חבל שלא נהרגו אלף מחבלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נ  


;