1. עמוד הבית
  2. תיירות
  3. חדשות תיירות

החל מהשבוע הבא: בדיקות קורונה לא במימון המדינה

בימים האחרונים בשרו במשרד הבריאות כי המדינה סיימה לשלם עבור הבדיקות לגילוי הנגיף הנערכים במעברי הגבול השונים | היום עדכנו במשרד הבריאות כי המחיר יהיה זול יותר מהמדווח ויעמוד על בין 80- ל-100 שקלים | מי שלא יבצע את הבדיקה צפוי לקנס בסכום של 3,500 ש״ח בגין הסירוב

אהרן מילר, ט"ז סיון תשפ"א 27/05/2021 19:15

קנסות למסרבים חוזרים מחו"ל. אילוסטרציה חוזרים מחו"ל. אילוסטרציה צילום: משה שי, פלאש 90

מדיניות ביצוע הבדיקות לגילוי נגיף קורונה בקרב הנכנסים לישראל והיוצאים ממנה, בנתב"ג ובמעברי הגבול היבשתיים והימיים, תעבור שינוי החל מה-1.6.21, כך על פי הודעת משרד הבריאות שפורסמה היום (חמישי).

עם הכניסה לישראל, עלות בדיקת הקורונה (PCR) תחול על האזרח ולא במימון המדינה. על פי ההנחיות, כלל הנכנסים לישראל, לרבות מחלימים ומחוסנים, מחויבים בביצוע בדיקת PCR בעת הנחיתה בנתב"ג או במעבר מעברי הגבול לפי התקנות. ולא כפי שהיה עד כה שהבדיקות היו במימון המדינה.

"חשוב להבהיר" נאמר בהודעת משרד הבריאות: "כי על פי התקנות, מי שלא יבצע את הבדיקה צפוי לקנס בסכום של 3,500 ש״ח בגין הסירוב".

על פי התקנות החדשות אלו הם מחירי הבדיקות לשבים לישראל בנתב"ג: החל מ-1.6.21 מחיר בדיקת הקורונה הוא 80 ש"ח בתשלום מראש, טרם הטיסה. במידה והתשלום יתבצע בנתב"ג לאחר הנחיתה וללא הזמנה מראש, המחיר יעמוד על 100 ש"ח. התשלום באשראי בלבד באתר "אומגה", שיעלה עם תחילת השירות.

עם זאת יצוין כי מי שהזמין בדיקה לפני ה-1.6.21 באתר אומגה, הזמנתו תבוטל ויקבל הודעה מן החברה, יחד עם לינק לרישום מחדש ותשלום. והחל מה-10.6.21 התשלום יבוצע מראש באתר פמי פרימיום, שתכנס להפעיל את מתחם הבדיקות בנתב"ג.

בנוסף, משרד הבריאות יפעל להנגשה של התשלום בנתב"ג, באמצעות דיילי שירות לאורך מסלול הנוסע הנכנס בתעריף המופחת. בנוסף, ישנן עמדות תשלום עבור הבדיקות שמצויות ביציאה מן המכס במתחם הדיגום.

במעבר יבשתי יעמוד התשלום על סך של 100 ש"ח והוא יגבה מבעוד מועד באתר חברת "שיבא-טרגט", או בזמן אמת, תוך סיוע של נציגי החברה בגבול. התשלום באשראי בלבד.

והחל מיום ה-1.6.21 בדיקות קורונה בקופות החולים ליוצאים לחו"ל יבוצעו במימון הנוסע. כך שגם היוצאים מישראל, לשם נסיעתם, יבצעו בדיקת PCR בתשלום בלבד.

"חשוב להבהיר! בדיקות במימון ציבורי אינן מיועדות עבור יציאה וכניסה לישראל" סיכמו במשרד הבריאות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האם גם בדיקות לא בשביל נסיעה לחו''ל יעלו כסף?  (ל”ת)


;