1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

יש עתיד ותקווה חדשה מתקדמים לחתימה על הסכם

בעוד נפתלי בנט לא מספק תשובות והבהרות ומשאיר את כוונותיו עמומות, גדעון סער מתקדם במשא ומתן מול יאיר לפיד והערב דווח מטעם שתי המפלגות כי הם מתקדמים לעבר חתימה, ככה"נ בניסיון ללחוץ על בנט ושקד להצטרף

ארי קלמן, ט"ז סיון תשפ"א 27/05/2021 19:30

"הושגו הסכמות" טיבי, סער ולפיד טיבי, סער ולפיד צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בתום פגישה משותפת של צוותי המו"מ של מפלגת 'יש עתיד' עם צוותי מפלגת 'תקווה חדשה' מעדכנים מטעם המפלגות כי חלה התקדמות בשיחות שיימשכו בימים הקרובים עד לתום ימי המנדט בעוד פחות משבוע.

בהודעה משותפת מטעם שתי המפלגות נמסר: ״פגישת צוותי המו״מ של המפלגות הסתיימה. חלה התקדמות במו"מ והושגו הסכמות. הצוותים ימשיכו בשיחות בזמן הקרוב במטרה להגיע לסיכומים להקמת ממשלה״.

מי שניהלו את המגעים מטעם מפלגת 'תקווה חדשה', הם ח"כ זאב אלקין והח"כ לשעבר צבי האוזר, מהלך שמוריד את האפשרות לכך שאלקין יערוק חזרה לליכוד ולמחנה הימין ויאפשר את הקמת ממשלת נתניהו שישית.

ב'יש עתיד' מנצלים את ששת הימים שנותרו כשהמנדט נמצא בידם, ולאחר שגיבשו הסכמים עם 'ישראל ביתנו' ו'מרצ', הם פועלים להמשיך את המגעים עם שאר המפלגות במחנה השינוי, כשאז נותר להם להביא גם את נפתלי בנט.

ההתקדמות במו"מ עם מחנה השינוי וגיבוש ההסכמים מצליח להפחיד את חברי בלוק הימין, שהעלו בימים האחרונים תרחיש כי נפתלי בנט מתואם עם יאיר לפיד בצעדיו וצפוי להשתלב בממשלה בדקה ה-90.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;