1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

החל מהבוקר: הוסרו מגבלות התו הירוק והתו הסגול

בתחילת השבוע שעבר בישר שר הבריאות כי התקנות שהיו מאושרות עד אמש בחצות לא יוארכו שוב, וזאת לאור התחלואה הנמוכה במיוחד | בהודעה מיוחדת הבוקר מפרטים במשרד הבריאות את ההגבלות שהוסרו, ומזהירים שוב מפני המוטציות | וגם: אלו ההגבלות שעדיין נותרו

אהרן מילר, כ"א סיון תשפ"א 01/06/2021 10:28

עדכונים והנחיות שמירת מרחק בתפילה שמירת מרחק בתפילה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על פי המלצות משרד הבריאות ו"מגן ישראל", שהתקבלו בשבוע שעבר על ידי הממשלה, וכפי שבישר שר הבריאות יולי אדלשטיין בתחילת השבוע שעבר, החל מהיום (שלישי) בוטלו הגבלות התו הירוק והתו הסגול.

כזכור, החלטה זו התקבלה על רקע נתוני התחלואה הנמוכים והמשך מגמת הירידה בכל המדדים הנמשכת על פני השבועות האחרונים. לאור מגמות אלה, פעימות ההקלה למגבלות הקורונה ממשיכות לשלב המתקדם, המקרב את החיים בישראל למצב של שגרה מלאה.   
 
על פי הודעת משרד הבריאות החל מהבוקר בוטל התו הירוק, ביטול התו הירוק מאפשר כניסה ללא הגבלות לכלל המקומות ולכל הסקטורים. החל מהיום ה-1.6, לא תידרש יותר הצגת תו ירוק או הצגת בדיקת קורונה שלילית בתוקף.

הכניסה תתאפשר לכל אחד, לרבות ילדים ומבוגרים שאינם מחוסנים, בכל המקומות שפעלו עד כה תחת התו הירוק, כגון בתי מלון, מסעדות, אולמות וגני אירועים, אצטדיוני ספורט ועוד.

כך בוטל גם התו הסגול הקובע כי לא יחולו מגבלות על התקהלויות או תפוסות. כלל המקומות יכולים לפעול כבשגרה, ללא הגבלת כמויות קהל, הגשת מזון ותנאים מיוחדים אחרים שנקבעו להפעלת המקום. הקלות אלה יחולו גם על מקומות עבודה ותחבורה ציבורית.
 
עם זאת, ביטול התו הירוק והסגול אינו מסמן את סיום מגפת הקורונה, וישנן עדיין הגבלות אשר נדרשות כדי לצמצם את האפשרות להתפרצות מחודשת ולשמור על רמות התחלואה הנמוכות בישראל.

המגבלות שימשיכו להיות בתוקף: חובת עטיית מסכה במרחבים סגורים. חובת בידוד לכל מי שלא התחסן או החלים ובא במגע עם חולה קורונה מאומת. חובת בידוד לחוזרים ממדינות בסיכון גבוה (על פי הרשימה שמתעדכנת מעת לעת באתר משרד הבריאות). חובת בדיקה לכל הנכנסים לישראל, לרבות מחוסנים ומחלימים. כזכור, החל מה-1.6.21 בדיקה זו הפכה להיות בדיקה בתשלום). חובת בדיקת קורונה 72 שעות לכל היותר לפני כניסה לישראל. כשחובת הבידוד חלה ל-14 ימים מלאים, עם אפשרות לקיצור ל- 10 ימים במידה והתקבלו שתי תוצאות בדיקות PCR  שליליות, השנייה ביום התשיעי לבידוד.
 
לסיום הדגישו במשרד הבריאות כי חשוב לזכור שבעוד שמצב התחלואה בישראל הוא טוב מאוד, בעולם הקורונה עדיין נוכחת בשיעורים גבוהים. מדינות רבות עדיין מתמודדות עם רמות תחלואה גבוהות, וכן קיים כל העת סיכון להתפשטות של ווריאנטים חדשים שיכולים להיות בעלי עמידות גבוהה יותר לחיסונים.

לכן, לצד הפתיחה הרחבה של המשק והחזרה לשגרת חיים כמעט מלאה בתוך ישראל, קיימת חשיבות עליונה לשמירה הדוקה וקפדנית על ההגבלות שקשורות בכניסה והיציאה מהארץ.

בעת הזו, משרד הבריאות עדיין ממליץ להימנע ככל הניתן מטיסות לחו"ל שאינן חיוניות, ודורש מכל מי שנוסע להקפיד על ההגבלות הנוגעות לכניסה ויציאה מישראל. שמירה על מדיניות הגבולות היא מפתח מרכזי ביכולת לשמור על ההישגים שהושגו בבלימת המגיפה ובשמירה על אורחות החיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;