1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

דיווח: הדד ליין להחלטתו של הח"כ המתנדנד מימינה

לאחר שבוע שבו היו הפגנות מחוץ לביתו וקיבל מכתבי לחץ מרבנים שונים, היום דווח כי חבר הכנסת ניר אורבך מ'ימינה' צפוי לקבל את החלטתו לגבי ממשלת השינוי כבר בתחילת השבוע הקרוב | הסיבה: לאפשר לחברי מפלגתו להתארגן בהתאם

יאיר כלפה, כ"ד סיון תשפ"א 04/06/2021 15:32

היכן ישהה בשבת? ניר אורבך ניר אורבך צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ברקע הפגישה של חברי המפלגה בביתו של בנט, היום (שישי) דווח כי חבר הכנסת ניר אורבך מ'ימינה' יקבל את החלטתו לגבי ממשלת השינוי, כבר בתחילת השבוע הקרוב, כמה ימים לפני השבעת הממשלה, אם תקום.

על פי הדיווח של הכתבת הפוליטית דפנה ליאל, אורבך יקבל את החלטתו כדי להפחית כמה ימי לחץ מפעילי ימין, ובשביל לאפשר לחברים סיעתו להתארגן בהתאם, ולא לקבל אל הודעתו שעות לפני השבעת הממשלה.

אורבך, שכבר כמה ימים נמצא תחת לחצים גדולים, ישהה בשבת הקרובה מחוץ לביתו, זאת ככל הנראה כדי להפחית גם לעצמו את הלחץ משכניו ומכריו, לקראת ההחלטה הגורלית.

בתוך כך, ראשי ממשלת השינוי דורשים מיושב ראש הכנסת יריב לוין להודיע לכנסת בהקדם על כך שעלה בידם של חברי הכנסת לפיד ובנט להקים ממשלה, ולכנס את המליאה במידי כדי להשביע את הממשלה שהרכיבו.

מוקדם יותר פנה יו"ר הכנסת אל יאיר לפיד ונפתלי בנט ודרש מהם להניח את ההסכמים הקואליציונים שיחשפו לציבור, "אין לקבל מצב בו ההסכמים הקואליציוניים מוסתרים מעיני חברי הכנסת ומעיני הציבור", אמר לוין.

לדברי יושב ראש הכנסת לוין "אי הגשת ההסכמים וההימנעות מפרסום כל ההסדרים הנלווים להם מעוררים יותר מחשש, שהסתרתם נעשית במכוון כדי למנוע את התגובה הציבורית ואת תגובת חברי הכנסת כאשר פרטיהם ייחשפו".

ביש עתיד וימינה השיבו ללוין: "ההסכמים הקואליציוניים וקווי היסוד של הממשלה יפורסמו כמובן באופן שקוף וברור לציבור לאחר חתימתם - מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות מתפקדת שתחלץ את אותנו מהכאוס".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שמו במשפט שלמה - אהבת המדינה מצריכה ויתורים כואבים. בנט עושה דבר גדול למען אחדות העם.  (ל”ת)

    רביב

  2. אורבך! יכנס לספר ההיסטוריה כמושיע ישראל, לו ילך אם מצפונו ולא יגיש לשמאל שלטון בפועל  (ל”ת)


  3. איפה ישהה בשבת?  (ל”ת)

    אילוז

;