1. עמוד הבית
  2. מחשבים ואינטרנט
  3. מובייל ואפליקציות

האם טיקטוק מתכוונת לאסוף את הנתונים הביומטריים שלכם?

טיקטוק הוסיפה למדיניות הפרטיות שלה כי היא אוספת נתונים ביומטריים אודות המשתמשים. מדוע היא בעצם אוספת את המידע ומה המשמעות למשתמשים? | שווה לקרוא

קובי עוזיאלי, כ"ז סיון תשפ"א 07/06/2021 11:16

ריגול מסחרי אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

טיקטוק, הרשת החברתית הפופולרית, מעדכנת את מדיניות הפרטיות שלה ומוסיפה סעיף חדש של איסוף מידע אשר יכלול מעכשיו איסוף נתונים ביומטריים של הפנים ותווי הקול של המשתמשים (איסוף המידע הזה נכון לעכשיו נכנס במדינות ארה"ב, כאשר בדרך כלל בהמשך מפיצים את העדכון למדינות נוספות ברחבי העולם).

למה טיקטוק אוספת את המידע הזה?

מידע רב יותר אודות משתמשים, מסייע להרחבה וחיזוק של מנגנוני הפרסום המותאם אישית, כל שהחברה יכולה להרוויח יותר. שימוש בנתונים הקוליים יכול לסייע בהפעלה של תכונת הכיתוב האוטומטי. החברה לא מציינת בבירור לשם מה היא זקוקה למידע החדש שהיא מעוניינת לאסוף, וכמובן שאין לדעת אם אלו הדברים היחידים שיעשו עם המידע.

אלכס שטיינברג, מומחה שירות ותמיכה בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מציין כי "המידע שלנו הוא רב ערך עבור חברות מסחריות אבל גם לעברייני הרשת. האם אנחנו סומכים על כך שחברה מסחרית כמו טיקטוק תדע להגן על המידע שלנו? לפי שעה לא נראה כי החברה התייחסה לאופן בו היא תגן על המידע אשר אספה".

לדבריו, "צרכנים וגולשים צריכים להיות מודעים למי הם נותנים הרשאה לאסוף את המידע שלהם וכי האינטרסים של חברה מסחרית לא תמיד זהים לאינטרסים של המשתמשים".

"חשוב לזכור כי קהל היעד והמשתמשים העיקריים של האפליקציה הם בעיקר בני נוער. לכן על ההורים מוטלת האחריות להיות מעורבים ומעודכנים בפעילות של ילדיהם ברשת, משום שאלו עלולים להיות בעלי מודעות נמוכה, בעיקר בעקבות הרצון להשתמש באפליקציה, מה שיכול להוביל את הילדים לאשר באופן אוטומטי כל בקשה או עדכון של הסכם המשתמש רק על מנת להמשיך ולהשתמש באפליקציה". כך שטיינברג.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זהירות, אלף פעם! מוות נצחי  

    חן

;