1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. סקרים

הסקר של עמית סגל: אתם מרוצים מהממשלה החדשה?

לרגל הממשלה שבפתח הפרשן עמית סגל העלה בחשבון הטלגרם שלו סקר ובדק מה הלך הרוח כלפי הממשלה החדשה. למעלה מ-30 אלף עוקבים השיבו לסקר כשהרוב המכריע ענו כי הם אנשי ימין ואינם מרוצים מהממשלה

יחיאל גלאי, כ"ח סיון תשפ"א 08/06/2021 19:57

למעלה מ-30 אלף השיבו צעירים מהציונות הדתית צעירים מהציונות הדתית צילום: Gershon Elinson/Flash90

במערכת הפוליטית נערכים לחילופי משמרות אחרי יותר מעשור בו שלט בנימין נתניהו ללא עוררין בממשלת ישראל. בכדי להדיחו נדרשה לא מעט יצירתיות וכמה הפרות בוטות של הבטחות בחירות. בנט שנשבע שלא יעניק ללפיד ראשות ממשלה אפילו ברוטציה חתם הסכם קואליציוני כשותף למרצ ורע"מ, וגדעון סער סחב את ששת המנדטים שלו לאותה ממשלה.

בציבור הישראלי נחלקות הדעות, אך לא באופן שונה מהשנתיים האחרונות בהן הלכנו לארבע מערכות בחירות. מחנה מתנגדי נתניהו מברך על המהלך, אוהביו מברכים.

פרשן 'חדשות 12' עמית סגל לו חשבון טלגרם פופולרי במיוחד המונה למעלה ממאה אלף עוקבים, ערך סקר מיוחד כדי לבחון את דעת הציבור לגבי ממשלת השינוי שבפתח. כמובן שסקר זה אינו מייצג כסקר רגיל המשלב בתוכו כלים סטטיסטיים, אך ניתן ללמוד ממנו על הלך הרוח, כמו גם על עוקביו של סגל עצמו.

סגל העלה שאלה בתוספת ארבע תשובות לבחירה. "האם אתם מרוצים מהממשלה החדשה?". והתשובות האופציונליות: א. כן ואני מהימין. ב. לא ואני מהימין. ג. כן ואני מהשמאל מרכז. ד. לא ואני מהשמאל מרכז. 

להלן התוצאות עליהן השיבו למעלה מ-30 עוקבים: 55% מהמשיבים אמרו כי הם מהימין אך אינם מרוצים מהממשלה החדשה. 29% השיבו כי הן מהימין וכן מרוצים מהממשלה שבפתח. 12% השיבו כי הם מהמרכז שמאל ומרוצים מהממשלה. ו-4% בלבד השיבו שהם מהשמאל ולא מרוצים מהממשלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ציבור כיפות הסרוגות שמח מאד בממשלה זאת  

  עע

  • ממש לא נכון\ הדתיים הלאומיים לא כאלה צוהלים כפי שעשית זאת. רק אלו שהם אולי מגדירים את עצמם "לייט" כלומר עושים קידוש ומחללים שבת. ואלו לא דתיים לאומיים (ל”ת)


  • הטענה הכי הזויה של גפני. (ל”ת)


 2. רבני ציבור הדתי לאומי מאושרים ממשלה זו  

  גבי

  • הוצאת שם רע 

   מתריע בשער

 3. סגל השופר מבלבל את המוח  (ל”ת)

  ויקי

 4. סכנה למדינה ממשלת שיסוי..  (ל”ת)

  סי

 5. הכרתי אישית אנשים מצביעי לפיד שמגדירים את עצמם ימין כנראה כי הם מתביישים לחשוב על עצמם בתור שמאל. לכן אין מה להתייחס לזה. הדבר היחיד שאפשר לקחת מהסקר זה ש59% נגד ו41%.  (ל”ת)

  סקר לא מייצג אמנם

;