1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הנשק האסטרטגי של חמאס שהושמד בבניין התקשורת בעזה

בתיאום עם צה"ל, שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, עדכן לראשונה באופן רשמי את ראשי הסוכנות, שחמאס הפעיל בבניין יחידה שעסקה בפיתוח מערכת אלקטרונית לשיבוש פעילות כיפת ברזל ולכן הייתה חשיבות גבוהה לתקוף את הבניין 

חני לוין, כ"ט סיון תשפ"א 09/06/2021 18:35

השגריר חשף כיפת ברזל יוצאת מאשקלון כיפת ברזל יוצאת מאשקלון צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם, גלעד ארדן, ביקר במטה סוכנות הידיעות AP בניו יורק במטרה להחזיר את היחסים בין ישראל לסוכנות למסלולם. במהלך הפגישה עדכן ארדן רשמית את ראשי AP ,שחמאס פעל בבניין בו שכנו בעזה כדי לפתח יכולות שישבשו את ההגנה של כיפת ברזל על אזרחי ישראל.

במהלך ביקורו במטה סוכנות AP נפגש השגריר ארדן עם נשיא הסוכנות גארי פרוייט ועם סגן הנשיא לחדשות חוץ איאן פיליפס. בשיחתם הדגיש ארדן את החשיבות שישראל מייחסת לחופש העיתונות ואת העובדה שישראל פועלת להבטיח את עבודתם של עיתונאים בכל מקום ובהתאם לכך פעלה כדי שאף עיתונאי או אזרח שאינו מעורב לא ייפגע כאשר הופצץ הבניין בו פעלה מפקדת חמאס ואשר בו היו משרדי סוכנות AP.

השגריר ארדן הסביר כי בבניין שהופצץ היו תשתיות טרור של חמאס: משרדי המודיעין הצבאי, מחלקת המחקר והפיתוח הטכנולוגי, ומערכות טכנולוגיות שאפשרו מתקפות טרור נגד אזרחי ישראל. בתיאום עם צה"ל, ארדן עדכן לראשונה באופן רשמי את ראשי הסוכנות, שחמאס הפעיל בבניין יחידה שעסקה בפיתוח מערכת אלקטרונית לשיבוש פעילות כיפת ברזל ולכן הייתה חשיבות גבוהה לתקוף את הבניין ולפגוע במערכות אלה על־מנת להגן על חיי אזרחי ישראל.

השגריר ארדן: "AP היא סוכנות ידיעות מהחשובות בעולם וישראל אינה סבורה שעובדי הסוכנות היו מודעים לפעילות חמאס המתבצעת בבנין שכן היה מדובר ביחידה סודית של חמאס". עוד הדגיש ארדן כי "ישראל עשתה כל שביכולתה על מנת לוודא שאזרחים וכן עובדי הסוכנות לא ייפגעו במהלך המבצע הצבאי".

"חמאס הוא ארגון טרור רצחני שבז ורומס את חופש העיתונות כאשר הוא מפעיל את מכונת הטרור שלו מתוך אוכלוסייה אזרחית, כולל בתוך בנין המשמש כלי תקשורת בינלאומיים", הוסיף ארדן. השגריר ארדן אמר לראשי סוכנות הידיעות AP כי "ישראל תסייע בהליכי ההקמה מחדש של משרדי AP ברצועת עזה ובהכנסת כל הציוד הנדרש לשם כך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יותר מדי מאוחר. המערכת ההסברה של מדינת ישראל פשוט כושלת. במקום לפרסם נסיבות לאחר התקיפה יש הרבה בירוקרטיה לא נחוצה שגורמת לנזק הסברתי  (ל”ת)


 2. התרפסות והתנצלות, חוסר הבנה בעקרון: "הלכה היא שעשיו שונא ליעקב"  (ל”ת)


 3. בניין הAp שהופצץ בעזה  

  קרדאי

 4. אין שכל אין דאגות.. ארדן הביתה..  (ל”ת)

  סי

 5. כמה שקרים יש בפוליטה = אין בזה אפילו שמץ של אמת  

  כמי

;