1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

נשיקה בזויה: כך קידש בנק ישראל את פסל עבודת האלילים

בתשדיר שהופק עבור בנק ישראל ומערכת נתוני האשראי שלו, נראה תייר ישראלי מנשק פסל עבודת אלילים של דת הבודהיזם לאחר שהתמקח על המחיר עם בעל דוכן הודי

יוסי שטארק, כ"ט סיון תשפ"א 09/06/2021 16:28

חרפה בתשדיר הפרסום פסלון עבודת האלילים בתשדיר הפרסום של בנק ישראל פסלון עבודת האלילים בתשדיר הפרסום של בנק ישראל צילום: בנק ישראל

בתשדיר פרסום שהופק עבור בנק ישראל ומערכת נתוני האשראי שלו, נראה תייר ישראלי מנשק פסל עבודת אלילים.

בתשדיר שפורסם נראה מי שמשמש בתפקיד התייר הישראלי כשהוא מתמקח עם בעל דוכן הודי על מחירו של פסלון בודהה - עבודת האלילים של דת הבודהיזם.

לאחר שהתייר הישראלי מתעקש לשלם 1 רופי הודי על הפסל, מול דרישת בעל הדוכן שדורש 2 רופי - הישראלי מנצח ואף מנשק את את פסלון הבודהה, רח"ל.

התשדיר אמנם נועד להדגיש את אפשרויות המיקוח של הלקוחות הישראלים מול מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל, בעת לקיחת הלוואות - אבל גרם גם לביקורת גדולה בעקבות הבחירה להשתמש בפרסומת דווקא בפסל עבודה זרה. 

בפנייה ל'בחדרי חרדים' זעמו יהודים ששמו לב לחרפה: "הזלזול בדת היהודית איננה חדשה במדינה היהודית - אבל הנשיקה לפסלון הבודהה, של מי שמשחק בתפקיד התייר הישראלי, היא עליית מדרגה בכל מה שקשור בזלזול המחפיר בכל הקדוש והיקר לעם היהודי לעומת האדרת וקידוש הערכים של אומות העולם".

מבנק ישראל נמסר בתגובה: "קמפיין הפרסום למערכת נתוני אשראי, שהופק ע"י הלפ"מ, נועד לסייע לציבור בישראל להבין את הערך שבשימוש במערכת לצורכי מיקוח ושיפור מצבו של הלקוח בבואו ליטול הלוואה".

הקמפיין מתאר בצורה הומוריסטית סיטואציה של מקח וממכר בשווקים בהודו, בהם נוהגים מטיילים רבים לקנות מזכרות ייחודיות המסמלות את המדינה".

הנשיקה בסרטון מסמלת את שמחת המטייל שהצליח לעמוד על המקח ולהוזיל את המחיר של המזכרת שרכש, שאינו מוצג כפריט בעל אופי דתי".

לצערנו נראה כי דברים הוצאו מהקשרם. כמובן שאין ולא הייתה כל כוונה לפגוע בציבור זה או אחר ואם נמצא מי שרואה בכך פגיעה חשוב שיבין שאין למוצג בפרסומת כל משמעות דתית ואנו מצרים על כך".

אנו מזמינים את קוראי הכתבה להתרשם מן המערכת ולעשות בה שימוש מושכל שיש בו בכדי לסייע עבורם בתהליך לקיחת אשראי ומוקד פניות הציבור עומד לרשותו לסיוע בתהליך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בשבילהם זה רק ליופי זה לא אליל והם לא מאמינים באלילים בוודאי........חז'ל ביטלו כבר לפני אלפי שנים את יצר עבודה זרה....נכון שזה אסור בכל מקרה אבל הם פשוט לא מתכוונים למה שאתם חושבים  (ל”ת)


  2. מזה משנה אם הוא נישק או רכש פסל? שניהם הם בדיוק אותו האיסור. וללא קשר יש לא מעט פאות שמגיעות לארץ שעשויות משיער שנתרם מע"ז. אז די לקיטורים. ולצביעות  (ל”ת)


  3. אנחנו שלחנו תלונה אישית על כך. הנדסת תודעה כבר אמרנו?  


  4. תתבישו לכם חדרי חרדים שאתם בעצמכם מפרסמים את המודעה בשער  

    ---

;