1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל
 4. עיתונות ותקשורת

רצח חוקי: בית החולים החליט סופית לשים קץ לחיי הפעוטה

סאגת הפעוטה החרדית מלונדון ממשיכה להעסיק את הציבור החרדי והמאמצים להצלחת המערכה נמשכים, אך ל'בחדרי' נודע כי ביה"ח קיבל אישור לנתק את מכשירי ההנשמה ולשים קץ לחיי הפעוטה | מועד הרצח אף נודע למשפחה הכאובה שטוענת כי ממשלת ישראל לא עושה די

יוסי שטארק, כ"ט סיון תשפ"א 09/06/2021 21:40

"ממשלת ישראל לא באמת מתערבת" הפעוטה אלטע פיקסלר הפעוטה אלטע פיקסלר צילום: באדיבות המשפחה

בית החולים בבריטניה מתכוון לנתק את מכשירי ההנשמה של הפעוטה אלטע פיקסלר לרפו"ש ולשים קץ לחייה ביום שישי הקרוב, ל"ע.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הנהלת בית החולים קיבלה אישור לבצע את הפעולה השערורייתית עוד השבוע, תוך התעלמות בוטה מהפניות המצמררות של הורי הפעוטה ובני משפחתם שלא לסיים את חיי הפעוטה.

לטענת משפחת הפעוטה, הממשלה בישראל לא מפעילה מספיק לחץ על בריטניה וכי עליה לדאוג לחייהם של אזרחים ישראלים הנמצאים בחו"ל.

אחד מבני המשחה סיפר בשיחה ל'בחדרי חרדים' כי "ממשלת ישראל לא באמת מתערבת. כל הלחצים מופעלים בצורה מאוד שטחית. יש כאן על הכף חייה של בת ישראל, אבל הממשלה מתנהגת בשאננות".

לפני כשבוע דווח על הסיפור שמסעיר את בריטניה: אחרי 8 שנות ציפייה נולדה הפעוטה אלטע תחי', להוריה הישראלים אברהם וחיה פיקסלר, חסידי בעלזא המתגוררים בלונדון, אך למרבה הצער, במהלך הלידה כתוצאה ממחסור בחמצן נגרם לה נזק מוחי בלתי הפיך. מאז, במשך שנתיים היא מאושפזת בבית החולים ומונשמת. לטענת המשפחה, המלצתם של רופאים מומחים רבים היא לשחררה לביתה עם עזרה סיעודית אבל בית החולים מסרב ודחה את הבקשה.

"ביום בהיר אחד ללא הודעה מוקדמת העבירו את אלטע מהפגייה לאחר ששהתה שם 15 חודשים למחלקת ילדים ללא שהתבצע תיאום בין הרופאים שמטפלים באלטע והרופאים של מחלקת הילדים" מספר בן משפחתה. "כתוצאה מכך לאחר כשבוע אלטע חוברה שוב למכשיר הנשמה, אחרי שכבר נגמלה ממנו וקיבלה סיוע של חמצן בלבד. היא הועברה לטיפול נמרץ ומאז היא מחוברת למכשיר הנשמה. זמן קצר לאחר מכן הרופאים קבעו שאלטע סובלת מכאב וזה לא לטובתה ולכן יש לנתק אותה ממכשיר ההנשמה ולסיים את חייה".

חוות דעת של רופאים מהמחלקה בה היתה מאושפזת לאחר הלידה קובעת אחרת וממליצה כאמור לשחררה לביתה עם חמצן. המשפחה מסרבת לניתוק הפעוטה מהמכשירים, והרופאים העבירו את ההחלטה להכרעת בית המשפט חרף העובדה שהוריה, האפוטרופוסים החוקיים – מתנגדים.

החלטת בית המשפט

במשך שלושה ימים שמע השופט את טענות בית חולים וטענות המשפחה ולבסוף השבוע נתן השופט פסק דין בו ציין שלכאורה אלטע סובלת כפי שסבורים הרופאים המטפלים וכי יש לנתק את מכשיר ההנשמה – על אף שהרופאים הודו בדיון שהפעוטה יכולה לחיות עוד מספר שנים בסיוע המכשור.

טענות ההורים שהם ואלטע אזרחים ישראלים ועל כן מבקשים להעבירה לישראל נדחתה. כמו כן ההסבר כי הם משתייכים לדת היהודית האוסרת המתת חסד נפל על אוזניים אטומות.

ההורים אף ציינו שהם רוצים לשוב להתגורר בארץ עם אלטע וכשיגיע זמנה להחזיר נשמתה, הם רוצים שתטמן בארץ ללא שום עיכובים. השופט דחה את כל בקשותיהם ונימק שהיא ילדה קטנה שאינה יודעת ומבינה מהי דת ויהדות – ולפיכך אין להתחשב בטיעון זה כלל. השופט אף הוסיף וקבע כי לא קיימת הוכחה שאלטע היתה מתנהגת בחיים שלה כיהודיה, ומכיון שנולדה באנגליה עצם היותה אזרחית ישראלית לא מהווה הגנה מפני החוק הבריטי.

בינתיים ח"כ ישראל אייכלר מנסה לעשות כל שביכולתו לסייע למשפחה בשעתה הקשה ומלשכתו נמסר: "פנינו לשר הבריאות וליועץ המשפטי לממשלה. מבחינתנו זה רצח לכל דבר. ביקשנו להביא את הילדה לארץ כי כאן החוק לא מאפשר עוולה כזו, אני מזכיר שהילדה היא גם ישראלית, יש לה דרכון ישראלי".

אייכלר הוסיף מצידו: "אני מקווה ומתפלל שבעזרת השם נצליח להביא אותה לארץ. אם יש מושג של הצלת חיים במובן הכי פשוט של המילה - זה פה. מדובר בילדה שחיה ואסור להרוג אותה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אולי יהיה נס והיא תנשום למרות המכשירים? או אולי שיביאו לשם מכשירים פרטיים  


  • אמן!!!! (ל”ת)


 2. הטוב שברופאים לגיהנם  (ל”ת)


 3. ואני חשבתי שמשרד הבריאות הישראלי הם רוצחים ונאצים...  (ל”ת)

  דאמען

  • רקים שבך מלאים מצוות כרימון (ל”ת)


  • לתבוע אותם מיד להרעיש שמיים וארץ שומו שמיים מה זה??????????  (ל”ת)


 4. וכי באמת לא השתדלו פה במדינה?  

  כותרת מטעה

 5. שיחטפו אותה ויבריחו אותה לישראל, פיקוח נפש  (ל”ת)


  • אי אפשר 


 6. ומה שונה פה בארץ? יש צוותים רפואיים בבתי חולים מסויימים שעושים "המתות חסד" למטופלים כשהמשפחה לא נמצאת והאדם מנותק "בטעות" ממכשיר הנשמה או שאתמול מצבו היה יציב ולמחרת פתאום הפסיק לנשום. אין הבדל בין חו"ל למדינת ישראל  (ל”ת)


  • יש הבדל,שם זה רשמי (ל”ת)


 7. קופמן  


 8. יש שני דברים בלבד שמעניינים את מר ביבי והם: אירן והחיסונים, כול השאר חרטא..  (ל”ת)


  • וגם כסף לכיסים העמוקים של חבריו הטייקונים. (ל”ת)


 9. מה השם המלא?  (ל”ת)


 10. מה שמה ושם האם המלא?  (ל”ת)


 11. אוי טאטא תרחם.. תשלח בריאות לכל עם ישראל. כואב הלב לראות אותה כך. שתהיה בריאה.  (ל”ת)


 12. לא הבנתי.  


 13. מה הבעיה  


 14. אויי לא יאומן עצוב נורא  (ל”ת)

  יוסף ש

 15. רצח קולקתיו  

  לאה

 16. בישראל הרופאים יותר גרועים!!  (ל”ת)


 17. אם זאת הייתה תינוקת מוסלמית הרחובות היו בוערים וחא היו מנתקים אותה  (ל”ת)

  אריק

 18. אין ברירה  


  • למה לחטוף? 


 19. אם הייתה נכדה של חכם שלום כהן זה לא היה קורה. ואם הייתה נכדה של רבי מגור אוהוהוהוהוהו..........  (ל”ת)


 20. והזריקה של פייזר אינו רצח חוקי?  (ל”ת)

  תוהא

  • תתעדכן 


;