1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

היהדות החרדית בתפוצות עוקבת בדאגה אחר תכניות הממשלה וקווי היסוד שלה

היהדות החרדית בארה"ב ובאירופה עוקבת בדאגה רבה אחר תכניות הממשלה וקווי היסוד שלה | ראשי הקהילות והמנהיגים הביעו את חששם מכרסום במעמדם של בני הישיבות ופתיחת דלת לרפורמים. גזרות, שלתקנן שוב, ייקח שנים ארוכות

יענקי פרבר, ל' סיון תשפ"א 10/06/2021 10:27

"לעקור את הכל" בחורי ישיבה בכותל. אילוסטרציה בחורי ישיבה בכותל. אילוסטרציה צילום: אהרן קרון, פלאש 90

היהדות החרדית בארה"ב ואירופה עוקבת בדאגה רבה אחר הממשלה ואחר פרסום ההסכמים הקואליציוניים המסוכנים להמשך צביונה של ישראל כמדינה יהודית תוך כדי פגיעה חמורה ח"ו בכל הקדוש והיקר לעם היהודי. כך מדווח עיתון 'המבשר'.

ראשי קהילות ישראל בחו"ל הביעו את החשש הגדול כי אלפי גויים ורפורמים ינצלו את הפרצה החמורה הצפויה בחוק הגיור והזהות היהודית הזו ויבקשו להירשם כיהודים ויגבירו את ההתבוללות הנוראה ר"ל.

ראשי היהדות החרדית בתפוצות הגולה הביעו בשיחות שקיימו עם אישי צבור רבים בארץ, את חרדתם העמוקה נוכח הממשלה הצפויה, כאשר לראשונה נשקפת סכנה אמיתית להמשך קיום התורה והדת בארץ הקודש, כשהממשלה המיועדת עלולה להמיט ח"ו אסון להמשך קדושת דורות העתיד בעם ישראל, להכניס חמץ בפסח לפרהסיה הציבורית ח"ו, ולפגוע במעמד בני הישיבות.

העובדה שחלק גדול מחבריה הם כאלה הזוממים לעקור את הכל, וכל מגמתם לפגוע בגופי תורה, רמיסת השבת, פגיעה בכשרות, בקדושת המשפחה ובגיור כהלכה, ועולה על כולנה הפגיעות הצפויות ח"ו בעולם התורה והישיבות בקיצוצים אכזריים, מדירה שינה מעיניהם של כל מי שיראת ה' נוגעת ללבו וחרד לזהותה של המדינה היהודית.

ראשי קהילות ישראל בחו"ל הביעו את החשש הגדול כי אלפי גויים ורפורמים ינצלו את הפרצה החמורה הצפויה בחוק הגיור והזהות היהודית הזו ויבקשו להירשם כיהודים ויגבירו את ההתבוללות הנוראה ר"ל.

עוד אמרו כי היהדות הנאמנה תמשיך בע"ה לגדול ולצמוח במסירות נפש בכל מצב שהוא, ההיסטוריה תוכיח שעם ישראל שרד למרות כל אלו שמבקשים את נפשו. אך הכאב הוא על הציבור הכללי שכתוצאה מהפגיעה בתורה ובדת, בכשרות ובמשפחה היהודית, יצאו חלילה מכלל ישראל כשגם אותם סממנים יהודיים שעוד נותרו כאן ירדו לטמיון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פחחח למה מי אתם?  


 2. באירופה הכי בטוח לא? הנה בלונדון מכבדים חוקי היהדות, ומקדשים ערך החיים..  (ל”ת)

  אלטע

 3. אולי כדאי לשנות את הכתבה מהיהדות החרדית עוכבת בדאגה  

  חנן

 4. עוקבים בדאגה? שיעלו ארצה וישפיעו  

  סל קליטה

;