1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

פעוט כבן שנתיים בלע קליפת ביצה בגודל סנטימטר

בעקבות שיעול חזק וקושי בנשימה שהתמשך במשך כעשרה ימים, הגיע פעוט כבן שנתיים בליווי הוריו לבית החולים, שם הצליחו אנשי הצוות לחלץ מקנה הנשימה שלו קליפת ביצה בגודל סנטימטר אשר סיכנה את חייו

חני לוין, ל' סיון תשפ"א 10/06/2021 11:13

הגיע לאחר עשרה ימים קליפת הביצה שנתקעה בקנה הנשימה של הפעוט קליפת הביצה שנתקעה בקנה הנשימה של הפעוט צילום: דוברות המרכז הרפואי פדה-פוריה

בפעולה עדינה ומורכבת הצליחו בבית החולים להוציא קליפת ביצה בגודל של סנטימטר אשר נתקעה בקנה הנשימה של פעוט וסיכנה את חייו.

במשך כעשרה ימים, רואי יצחק טרבולוס בן השנתיים (טבריה) השתעל והתקשה לנשום. ד"ר סעיד אבו זיד, מנהל מחלקת הילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה ציין, "הפעוט הגיע עם שיעול נבחני וקושי בנשימה ואושפז לצורך בדיקה, אבחון וטיפול".

ד"ר סיון גושן, מנהלת יחידת אף אוזן, גרון וניתוחי ראש וצוואר מוסיפה, "בבדיקה ראינו להפתעתנו שבכניסה לקנה הנשימה בין מיתרי הקול תקוע גוף זר בגודל של סנטימטר, בצבע לבן. הגוף הזר חסם כמעט את כל המעבר בין המיתרים. מיהרנו להעביר אותו לחדר ניתוח מאחר וזה היה מצב של סכנת חיים".

בחדר ניתוח ביצעו הרופאים ברונכוסקופיה בהרדמה ובמהלך הפעולה המורכבת והעדינה נשלף הגוף הזר שהתגלה כקליפת ביצה. מספרת ד"ר גושן: "שלפנו את הקליפה וגילינו שמתחת לה היו קליפות נוספות. בגלל שהקליפות היו תקועות שם במשך מספר ימים, נוצרה בקנה תגובה דלקתית שגרמה לנפיחות. זה מקרה נדיר ומסוכן במיוחד. אנחנו מכירים מקרים של גוף זר שנתקע באחד הסמפונות, אלה מצבים פחות מסוכנים כי אחת הריאות ממשיכה לתפקד. כשגוף זר תקוע בקנה או בכניסה לקנה, כמו שקרה לרואי זה מונע כניסת אויר לריאות ומדובר בסכנת חיים ממשית".

מרים, אמו של רואי יצחק, אמרה, "זה נס משמים! הרגשתי שקיבלתי את הילד שלי במתנה! הוא חזר לנשום... ".

ד"ר אבו זיד , מסכם, "חשוב שהורים יגלו ערנות רבה למניעת בליעת חפצים ע"י תינוקות וילדים. שאיבת גופים זרים היא סיבה משמעותית לבעיות  נשימתיות חריפות אשר מחייבות התערבות מידית, במקרה כזה יש להגיע בדחיפות  לביה"ח ".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;