1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

התייחסות ראשונה של זקן רבני הציונות הדתית להחלטת אורבך

לאחר שחבר הכנסת ניר אורבך מ'ימינה' הודיע כי יתמוך בממשלת השינוי, רבני המגזר הדתי-לאומי ממעטים להופיע בתקשורת - אך הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית, התייחס לכך באחד מעלוני השבת של המגזר: "בפירוש דיברתי עם אורבך, ומתברר שהחליט אחרת" | בנוסף שיתף: "אני חושש לפגיעה בדת ומדינה"

יאיר כלפה, ל' סיון תשפ"א 10/06/2021 17:46

"יש פה עיוות" הרב דורקמן בהפגנה מול ביתו של אורבך הרב דורקמן בהפגנה מול ביתו של אורבך צילום: יאיר כלפה

בעוד ממשלת השינוי תושבע ביום ראשון הקרוב, היום (חמישי) הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית ומי שניסה לשכנע את חברי 'ימינה' להתנגד לקואליציה המסתמנת, התייחס לראשונה לתמיכתו של אורבך.

"דיברתי עם חברי 'ימינה', ולא קיבלתי תשובות חד-משמעיות", אמר בראיון לעלון 'עולם קטן'. הרב דרוקמן ציין כי "כולם שמעו אותי היטב והחליטו מה שהחליטו. בפירוש דיברתי עם ניר אורבך, ומתברר שהחליט אחרת".

הוא המשיך: "קשה מאוד שממשלת ישראל המיועדת תתקיים למעשה כתוצאה משיתוף פעולה עם הערבים למיניהם. הערבים הם אזרחי ישראל, צריך לדאוג להם, אבל מבחינה לאומית - הארץ שייכת לעם ישראל, והוא צריך לשלוט בה".

"יש פה עיוות של רצון העם. הממשלה הזו מנוגדת למה שהעם בחר בבחירות האחרונות. זה נורא וחמור. וודאי צריך להתקומם, כמובן, ללא שום אלימות, אך בכל דרך שהיא נגד המחשבה", הוסיף.

"מה זה לתת צ'אנס לבנט, שאומר שזו ממשלה ימנית יותר? המצב הרי לא יחזור לקדמותו כאילו לא היה", הרב דורקמן טען. "הלוואי שבאופן מעשי ניווכח שהממשלה תפעל נכון בתחום הדתי לאומי. אנחנו חוששים מאוד מאוד, אך מקווים שתפעל נכון".

הוא שיתף: "אני חושש לפגיעה בכל מה שקשור לדת ומדינה. מאז קום המדינה נשמרו בכל ממשלות ישראל עקרונות הסטטוס-קוו, גם בממשלות שמאל. מונחים כאן ענייני משפחה בישראל, שבת קודש וכל הדברים המהותיים לנו, ואני חושש".

"כל עוד הממשלה הזאת לא הושבעה בכנסת, הכל ניתן לשינוי. שום דבר לא מאוחר, הכל אפשר לשנות. אחרי שהממשלה תתקבל בכנסת, זאת הממשלה", סיכם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אז הוא החליט אחרת. מה יקרה? מחר לא תזרח השמש?  


  • מחר יעבדו אוטובוסים בשבת, יתמו לרפורמים לסדר קידושין-אכפט לך? (ל”ת)


  • אפיקורס (ל”ת)


  • איזו ראייה שטחית ואי הבנה בחיים האמתיים שמנותבים ע"י דעת תורה שהם הרבה יותר מזריחת שמש  (ל”ת)


  • רשע איפקורס. 

   שפוי

;