1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

מחריד: ההסכם שנחתם סופית עם 'מרצ'; סותר את הרגעת 'ימינה'

בשעות אלה נחתמים ההסכמים הקואליציוניים באופן סופי וחלוט ואלה ילוו אותנו אולי במשך ארבע השנים הקרובות. הראשונה שחתמה היא סיעת מרצ שקיבלה שלושה תפקידי שרים, אולם מה שמדאיג בהסכם הם החוקים ההרסניים בנושאי הדת | זאת בניגוד להרגעת בנט ושקד שיש להם וטו

ארי קלמן, ל' סיון תשפ"א 10/06/2021 19:20

ממשלת "הימין" של בנט וסער הורוביץ\בנט\סער הורוביץ\בנט\סער צילום: יונתן זינדל/מרים אלסטר, פלאש 90

לקראת השבעת הממשלה ביום ראשון, סיעות מחנה השינוי החלו בחתימת ההסכמים הקואליציוניים, לקראת הנחתם על שולחן הכנסת עוד קודם כניסת השבת, הראשונה לחתום היא סיעת מרצ, שחושפת את הסיכומים שהשיגה שיפגעו בנושאי הדת וישנו את הסטטוס קוו מאז קום המדינה.

בשעה האחרונה הודיעו בסיעות ׳יש עתיד׳ ו׳מרצ׳ כי נחתם ביניהם ההסכם הקואליציוני לממשלה הבאה, שכזכור תושבע ביום ראשון בשעה 16:00 בדיון מיוחד בכנסת.

מטעם סיעת 'מרצ' יכהנו כשרים: שר הבריאות, תפקיד שמיועד לניצן הורביץ, השרה להגנת הסביבה שמיועד לתמר זנדברג והשר לשיתוף פעולה איזורי לחבר הכנסת עיסאווי פריג׳. נוסף לכך יכהנו נציג 'מרצ' כיו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות ויו"ר ועדת משנה בוועדת החוץ והביטחון.

במסגרת ההסכם נחשף הסעיף שהוכחש תחילה כי לא יצטרפו לממשלה סיעות נוספות ללא אישור כל הסיעות, "לא תצורף סיעה נוספת לממשלה ללא הסכמת סיעת מרצ", נכתב בהסכם הקואליציוני, סעיף נוסף שנוגד את ההסכם הכולל עם ימינה, לפיו, "הסיעות השותפות להסכם זה מסכימות לפעול במשותף לקידום חקיקה בנושאי דת ומדינה לגביהן יש הסכמה ציבורית רחבה. הסיעות יתמכו במשותף בכל הליכי החקיקה שתקודם", זאת ללא זכר לווטו של מפלגת 'ימינה' בנושאי דת.

בתוך ההסכם נחשף הסעיפים נגד הדת, כך נכתב כי "הצדדים להסכם זה מתחייבים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותם על מנת לקדם את זכויות הקהילה בישראל", קהילה שחייה בניגוד להלכה, כך שאנשיה שיוכרו כנשואים בניגוד גמור להלכה.

עוד סוכם כי יחוקק חוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, "הצדדים להסכם זה מתחייבים לפעול בכל הכלים העומדים לרשותם על מנת לקדם תחבורה ציבורית בשבת״, נכתב, לצד סעיף שדורש לבטל באופן מיידי את חוק המרכולים שפורץ את
הסטטוס קוו ומתיר לכל מרכול לפתוח בשבת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אל תבואו כעת בטענות הרי החרדים התחתנו עם ביבי בחתונה קטולית אלה התוצאות.  (ל”ת)


 2. בנט בית של גויים  


 3. סדום  

  רמי השועל

 4. קואליציה  


 5. אכן ממשלה שמכריזה בריש גלי שאין להם חלק באלקי ישראל, ושהם יעקרו כל זכר ליהדות ולהפוך את המדינה לגרועים שבאומות  

  צבי

 6. לצערנו, מישהו מצפה שעוכרי היהדות תן חופש פעולה כלשהו למפלגת הסוררים ?  

  לינקער דער שטינקר

 7. מסתבר שבנט ושקד שקרנים ונוכלים. החכי"ם החרדידים הבינו את זה ולכן תקפו אותם  (ל”ת)

  מי

 8. רש"י בפרשת השבוע ''ק(י)רח... שפיקח היה מה ראה לשטות זו''  (ל”ת)


 9. מי יסע בשבת בכלל??????????? אפילו החילונים לא רוצים תאוטובוסים שלכם בשבת . אתם אנשים הזויים שמאלנים קיצוניים שממש אבל ממש לא מייצגים את עם ישראל  (ל”ת)


 10. נו מה אתם מתרגשים? בנט שוב שיקר. זה הרגל אצלו  (ל”ת)


 11. הקיצוניים השמאלניים פשוט הזויים. אפילו לגויים בעולם שמאמינים באותו האיש, לא עובדים ביום ראשון (שזה היום שלהם). וגם אלו שכן זה לשעות בודדות בלבד. שמאל קיצוני שתלוש מהמציאות  (ל”ת)


;