1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

סקר בחירות חדש: כמה היו מקבלים בנט וסער

אילו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד יציבה, יש עתיד והציונות הדתית מתחזקות, ימינה ותקווה חדשה מתרסקות | סמוטריץ' בתגובה: "ראש ממשלה עם 4 מנדטים הוא ראש ממשלה לא לגיטימי. כמה פשוט ככה דמוקרטי"

אהרן מילר, ל' סיון תשפ"א 10/06/2021 21:35

ראש ממשלה לא לגיטימי המועמדים לראשות הממשלה המועמדים לראשות הממשלה צילום: פלאש 90/לע"מ

ביום ראשון הקרוב בשעה 16:00 יתכנסו חברי הכנסת להצביע ולאשר את תוקף המנדט שקיבל יאיר לפיד מנשיא המדינה היוצא רובי ריבלין, כשבתפקיד ראש הממשלה יכהן נפתלי בנט. בתוך כך יצאו ב'ערוץ 20' לסקור את מפת המנדטים בישראל נכון להיום.

על פי הסקר שנערך על ידי מכון מאגר מוחות ופורסם כאמור ב'ערוץ 20', אם הבחירות היו מתקיימות היום מפלגת 'ימינה' של ראש הממשלה המיועד הייתה מקבלת 4 מנדטים בלבד, צמוד למדי לאחוז החסימה.

כמו 'ימינה', גם 'תקווה חדשה' של גדעון סער, ו'רע"מ' של מנסור עבאס מקבלות 4 מנדטים כל אחת. ה'רשימה הערבית המשותפת' מקבלת 5 מנדטים, ו'ישראל ביתינו' 'מרצ' ו'כחול לבן' מקבלות 6 כל אחת מהן.

'הליכוד' מקבל בסקר 30 מנדטים, ויאיר לפיד מתחזק ומקבל 23 מנדטים, 'הציונות הדתית' מתחזקת ועולה ל-9, כך גם 'ש"ס', 'יהדות התורה' ו'העבודה' מקבלות 7 מנדטים כל אחת.

תוצאה זו מאששת את טענות גוש הימין כי כניסת יו"ר ימינה נפתלי בנט ללשכת ראש הממשלה היא לא דמוקרטית ולא מבטאת את רצון העם. ואכן יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הגיב על תוצאות הסקר: "ראש ממשלה עם 4 מנדטים הוא ראש ממשלה לא לגיטימי. כמה פשוט ככה דמוקרטי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לפי החשבון הזה חסרים כ20 מנדטים  


 2. את בנט כבר לא מעניינים בוחריו, העיקר שהוא יהיה ראש ממשלה ואחריו המבול  

  צבי

  • תלמד חשבון (ל”ת)


 3. ועוד איך דמוקרטית  


  • שקרן מדבר על סילוף האמת 


 4. לפי הסקר לממשלה הנוכחית היו 60 מנדטים (בהחלט בתווך טעות ליותר) ולגוש נתניהו 55. ואפילו נתניהו ים בנט 59. מך שהמצב לפי הסקר זהה למצב כיום.  (ל”ת)

  הסוקר

 5. מה זו התמונה הזו ששמתם לביבי? אין לכם משהו יותר נורמלי?  (ל”ת)

  דני כהו

 6. פורסם בערוץ 20 ערוץ עם רייטינג נמוך מאוד. לא לגיטימי.  (ל”ת)


 7. בשיטת הממשל הפרלמנטרי שלנו אפשר להיות ראש ממשלה גם עם ח"כ אחד.  

  צביקה

;